VIDEO Ani Marcinkov gól nestačil: Čínsky nováčik na domácom ľade prvýkrát kapituloval

Hokejisti čínskeho nováčika HC Kunlun Red StarHokejisti čínskeho nováčika HC Kunlun Red Star Zdroj: hcredstar.ru

MOSKVA - Slovenský hokejista Tomáš Marcinko sa strelecky presadil vo štvrtkovom zápase KHL, jeho čínsky tím HC Červená hviezda Kchun-lun však prehral na vlastnom ľade s Ak Bars Kazaň 2:3. Marcinko v 6. minúte v presilovke otvoril skóre duelu, lenže hostia ešte do prvej prestávky otočili skóre. V 24. minúte vyrovnal Salmela, triumf Kazane však zariadil gólom v 51. minúte Čibisov.

Hokejisti Admiralu Vladivostok zvíťazili nad Ladou Togliatti 5:2. Domáci hráči položili základ svojho triumfu v prvej tretine, v ktorej predviedli hokejový uragán a za 20 minút nasúkali súperovi päť gólov. O dva zásahy sa postaral slovinský útočník Robert Sabolič.

Torpedo Nižnij Novgorod zvíťazilo na ľade Dinama Moskva 1:0 vďaka gólu Dmitrija Sjomina z 18. minúty. Hostia sa mohli oprieť o spoľahlivého brankára Iľju Proskurjakova, ktorý zneškodnil všetkých 19 striel súperových hráčov.

Amur Chabarovsk - Nechtechimik Nižnekamsk 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Góly: 14. Zohorna, 27. Vladislav Ušenin, 31. Kuusela, 43. Kapustin - 43. Stas

Admiral Vladivostok - Lada Togliatti 5:2 (5:0, 0:2, 0:0)
Góly: 7. a 13. Sabolič, 12. Akeson, 15. Sigariov, 20. Lugin - 22. Andrej Ivanov, 34. Belousov

Červená hviezda Kchun-lun - Ak Bars Kazaň 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)
Góly: 6. T. MARCINKO, 24. Salmela - 7. Sekáč, 8. Malychin, 51. Čibisov

Dinamo Moskva - Torpedo Nižnij Novgorod 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Gól: 18. D. Siomin

Viac o téme: AK Bars Kazaň Tomáš Marcinko HC Kunlun Red Star