Hrbatý už vidí ako Slováci valcujú súpera: Máme v rukách všetky tromfy na postup!

Slovenský daviscupový tím zľava: Miloslav Mečíř, Andrej Martin, Jozef Kovalík, Norbert Gombos, Igor Zelenay a Dominik Hrbatý
Slovenský daviscupový tím zľava: Miloslav Mečíř, Andrej Martin, Jozef Kovalík, Norbert Gombos, Igor Zelenay a Dominik Hrbatý

BRATISLAVA - Slovenský daviscupový rekordér Dominik Hrbatý predpokladá, že krajania by si mohli poradiť s maďarskými tenistami budúci rok v rozhodujúcom 2. kole I. skupiny euroafrickej zóny spomenutej súťaže reprezentačných družstiev mužov.

"Myslím si, že chlapci dostali veľmi prijateľného súpera a najmä budú hrať doma. Majú všetky tromfy vo svojich rukách na to, aby znova postúpili do baráže a pokúsili sa vybojovať svetovú skupinu," uviedol pre agentúru SITA Hrbatý, ktorý minulý týždeň vo funkcii trénera ako pravá ruka kapitána Miloslava Mečířa jednorazovo zastúpil Karola Kučeru. Tím SR prehral na tráve v Sydney s domácimi Austrálčanmi 0:3, v baráži o elitu neuspel tretí rok v rade.

"Tento rok sme Maďarov porazili 3:0 a ich tím sa asi nijako nezmení. Myslím si teda, že vyhliadky máme dobré. Najmä sa teším, že konečne budeme hrať doma. Budeme si môcť zvoliť povrch a prídu nás povzbudiť naši fanúšikovia," skonštatoval pre SITA univerzál Andrej Martin. 

Finalisti DP 2005 Slováci dosiaľ naposledy hrali v 16-člennej svetovej skupine v sezóne 2006. Predvlani v prelínačke prehrali v USA a minulý rok v Poľsku. Najbližšieho súpera im vyžrebovali vo štvrtok v londýnskej centrále Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF). Ešte nepadla definitíva, kedy budú s Maďarmi hrať: zrejme 7. - 9. apríla, ale do úvahy prichádza aj 3. - 5. február, pripustil vo štvrtok pre SITA Nick Imison z ITF. 


Tagy: Dominik Hrbatý Slovensko Maďarsko Andrej Martin

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA