VIDEO Do Chelsea prišiel s veľkou slávou: Kanté je na smiech, predbehol ho aj rozhodca!

N'Golo KantéN'Golo Kanté Zdroj: SITA

LONDÝN - Prišiel s veľkou slávou, mal byť posilou. No zostal na smiech. Dvadsaťpäťročný stredný záložník v službách Chelsea Londýn N'Golo Kanté pri sobotňajšej prehre 0:3 v derby s Arsenalom jednoducho nestíhal.

V júli prišiel z majstrovského Leicestru za takmer 36 miliónov eur, namiesto posily je z neho sklamanie. Rodák z Paríža je vysoký 1,69 metra, no v londýnskom derby sa naplno prejavil jeho výškový deficit a šikovnosťou ho hráč nedokázal vykompenzovať. Dostal sa až do takej situácie, že keď sa mal vrátiť pred vlastnú bránku, predbehol ho rozhodca.

Po tom, ako Leicester prekvapujúco oslavoval majstrovský titul v anglickej Premier League, Kantému dávali prezývky ako motor fungujúci na najvyššie otáčky či pľuca Premier League. Po sobote na tieto pomenovania fanúšikovia zabudnú. Chelsea v derby vyhorela a tretí gól ide na vrub Francúzovi, ktorý sa nestihol vrátiť za unikajúcim Mesutom Özilom. V ceste k vlastnej bráne ho dokonca predbehol aj hlavný rozhodca Michael Oliver, všimli si zahraničné médiá.

Arsenal tak aj vďaka chybe letnej posily zlomil päťročné ligové prekliatie a Chelsea zdolal prvý raz od roku 2011. Francúzsky stredopoliar na druhej polovici ihriska včas nedostúpil Özila a domáci špílmacher bleskovo prebehol do odkrytej obrany. Kanté vôbec nezareagoval, nezapol, nerozbehol sa a len sa prizeral, ako sa na bránku svojho nového tímu rúti tretí strelec gólu. Özil ponúkol loptu Sánchezovi a pokračoval v plnom šprinte do šestnástky, kde dostal center a parádnym volejom poslal loptu do siete. A Kanté? Pomalým tempom sa ledva vrátil do šestnástky, rýchlejšie sa sem presunul dokonca aj rozhodca Michael Oliver.

"Hrá na veľmi ťažkom poste, tu treba byť lídrom a spolupracovať s ďalšími záložníkmi," povedal pre Daily Mail Claud Makélélé, ktorý hral na tomto poste v tíme Blues v nedávnej minulosti. "Či je Kanté lepší ako ja? Neviem, ale ešte potrebuje čas," pousmial sa Makélélé.

Viac o téme: Chelsea Londýn N'Golo Kanté
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: športky

Súvisiace články