VIDEO Šláger titanov v znamení remízy: Real prišiel o výhru tesne pred koncom

Cristiano Ronaldo a tréner Zinedine Zidane oslavujú úvodný gólCristiano Ronaldo a tréner Zinedine Zidane oslavujú úvodný gól Zdroj: SITA

DORTMUND - Šlágrom utorkového programu bol súboj v Dortmunde, miestna Borussia v rámci F-skupiny privítala Real Madrid. Skóre duelu otvoril v 17. min Portugalčan Cristiano Ronaldo, domáci vyrovnali tesne pred polčasovou prestávkou presným zásahom Pierra-Emericka Aubameyanga.

Na 2:1 pre Real upravil v 68. min francúzsky stopér Raphaël Varane, tri minúty pred koncom vyrovnal na konečných 2:2 André Schürrle. O svoje prvé body bojovali v Lisabone domáci Sporting a Legia Varšava. Favorizovaní Portugalčania uspeli 2:0.

Borussia Dortmund (Nem.) - Real Madrid (Šp.) 2:2 (1:1)
Góly: 43. Aubameyang, 87. Schürrle - 17. C. Ronaldo, 68. Varane, rozhodoval: Mark Clattenburg (Angl.)

Dortmund: Bürki - Piszczek, Sokratis, Ginter, Schmelzer - Weigl - O. Dembélé (73. Pulišič), Götze (58. Schürrle), G. Castro, Guerreiro (77. Emre Mor) - P. Aubameyang

Madrid: K. Navas - Carvajal, Varane, Sergio Ramos, Danilo - Modrič, Kroos, James Rodríguez (69. M. Kovačič) - Bale, Benzema (88. Morata), C. Ronaldo

Sporting Lisabon (Portug.) - Legia Varšava (Poľ.) 2:0 (2:0)
Góly: 28. Bryan Ruiz, 37. B. Dost, rozhodoval: Michael Oliver (Angl.)

Sporting: Patrício - Joao Pereira, Semedo, Coates, Jefferson - G. Martins (76. J. Campbell), Adrien Silva, William Carvalho, Bruno César (67. L. Markovič) - B. Dost, Bryan Ruiz (89. R. Petrovič)

Legia: Malarz - Bereszyňski, Rzezniczak, Czerwinski, Hloušek - Jodlowiec, Moulin (86. Kopczyňski) - Langil (46. Aleksandrov), Radovič, Guilherme - N. Nikolič (60. Odjidja-Ofoe)