FOTO Sen sa stal skutočnosťou: Mladá slovenská boxerka nemá v Európe konkurenciu!

Mladučká Jessica Triebeľová v Turecku vybojovala zlatú medailuMladučká Jessica Triebeľová v Turecku vybojovala zlatú medailu Zdroj: facebook.com/Box Club Triebeľ

ORDU - Mladá slovenská reprezentantka v boxe Jessica Triebeľová si vybojovala zlatú medailu na majstrovstvách Európy starších a mladších dorasteniek v tureckom meste Ordu (18. - 27. septembra). Iba 15-ročná Oravčanka, ktorú vedie na tréningoch jej otec Peter, si vo finále v kategórii mladších dorasteniek do 54 kg poradila s Ruskou Valeriou Rodionovovou 2:1 na body a teší sa z najcennejšieho kovu.

Triebeľová dosiahla historický úspech a zápis v tom, že medzi ženami ide o prvý titul majstra Európy pre Slovenskú republiku v ére samostatnosti. "Sen sa stal skutočnosťou," uviedol otec a kouč úspešnej pästiarky Peter Triebeľ a doplnil: "Po prvý raz sme počuli na majstrovstvách slovenskú hymnu a Jessica si to celé užívala. Urobili sme fantastický výkon v porovnaní s niektorými početnejšími výpravami, ktoré priviezli 20 boxerov a neprebojovali sa ani do finále."

Mladučká Jessica Triebeľová v Galéria fotiek (9) Zdroj: facebook.com/Box Club Triebeľ

Talentovaná pästiarka a jediná nominovaná Slovenka na tento mládežnícky kontinentálny šampionát si pri svojom debute na významnom podujatí po úvodnom voľnom žrebe poradila v minulotýždňovom utorkovom štvrťfinále s Ukrajinkou Jaroslavou Marinčukovou a v sobotu zvíťazila v semifinále nad Elise Jacqueline Glynnovou z Anglicka rovnako presvedčivo 3:0 na body. Rodáčka z obce Klin napokon nezaváhala ani v pondelňajšom súboji o zlato s Ruskou Rodionovovou a v "krajine polmesiaca" dosiahla v ringu najväčší úspech v živote. Snaha oravskej boxerky sa však týmto zlatom určite nekončí, jej snom je účasť na olympijských hrách 2020 v japonskom Tokiu.

Slovensko medzi chlapcami dosiaľ na ME mladšieho dorastu v ére samostatnosti vybojovalo dovedna 9 medailí, z toho jednu striebornú a osem bronzových. V kategórii staršieho dorastu pästiari SR tiež medailovo uspeli, keď v roku 2003 vybojoval na ME tejto vekovej kategórie vo Varšave bronz Róbert Blažo a rovnako tretí bol na júnových ME v ruskej Anape Andrej Csemez. Jedinou medailou z majstrovstiev sveta zostáva striebro vtedy 18-ročného Pavla Hlavačku v Budapešti 2000, ktoré si vybojoval v kategórii do 60 kg. Mladí reprezentanti Slovenska môžu zlepšiť túto bilanciu v novembri 2016, keď sa uskutočnia MS starších dorastencov v ruskom Petrohrade.

Majstrovstvá Európy starších a mladších dorasteniek v boxe - Ordu (Tur.) - termín: 18. - 27. septembra 2016:

Mladšie dorastenky - kategória do 54 kg - súhrn vystúpení jedinej nominovanej Slovenky:

1. kolo: Jessica Triebeľová (SR) - voľný žreb
štvrťfinále: Jessica Triebeľová (SR) - Jaroslava Marinčuková (Ukr.) 3:0 na body
semifinále: Jessica Triebeľová (SR) - Elise Jacqueline Glynnová (Angl.) 3:0 na body
finále: Jessica Triebeľová (SR) - Valeria Rodionovová (Rus.) 2:1 na body

Mladučká Jessica Triebeľová (v Galéria fotiek (9) Zdroj: facebook.com/Box Club Triebeľ

Viac o téme: Jessica Triebeľová