Dočká sa dvojhra žien veľkých zmien? Dvojnásobná grandslamová šampiónka o tom nechce ani počuť!

Marina Erakovicová
Marina Erakovicová

WU-CHAN - Vedenie Tenisovej asociácie žien (WTA) uvažuje o zavedení tzv. supertajbrejku a bodovania "no-ad" aj vo dvojhre. Na tlačovej konferencii počas turnaja v čínskom Wu-chane to potvrdil šéf organizácie Steve Simon.

Skonštatoval, že vo štvorhre žien, ale i mužov aj na tej najvyššej scéne sa tieto prvky osvedčili. Zvyšujú dramatickosť zápasov a robia biely šport atraktívnejším pre divákov, ale aj vysielateľov vzhľadom na lepšiu predvídateľnosť dĺžky trvania stretnutí približne v rozpätí 60-90 minút.

Takzvaný supertajbrejk či zápasový tajbrejk sa za stavu 1:1 na sety hrá do desiatich bodov s minimálnym rozdielom dvoch bodov. Pri "no-ad" v prípade zhody okamžite nasleduje rozhodujúca loptička. 

"Ak by sme s tým napríklad začali na nižších úrovniach, pomaly by sa to stávalo štandardom a pri generačných obmenách by sme sa postupne dostávali do čoraz lepšej pozície," povedal Simon. 

Dvojnásobná grandslamová šampiónka a niekdajšia dvojka svetového rebríčka Svetlana Kuznecovová z Ruska po piatkovej semifinálovej prehre s Dominikou Cibulkovou jasne vyjadrila svoj názor: "Bolo by to príšerné rozhodnutie." Citoval ju web Tennis World. 


Tagy: Svetlana Kuznecovová WTA

Zdroj:
SITA
Foto:
facebook/PTT.Pattaya.Open

DISKUSIA