VIDEO bláznivej penalty, akú svet ešte nevidel: Trojitý superzákrok brankára hitom internetu!

Jean-Francois Bédénik sa vo Francúzsku pri pokutovom kope blysol famóznym trojzákrokomJean-Francois Bédénik sa vo Francúzsku pri pokutovom kope blysol famóznym trojzákrokom Zdroj: foxsports.com

VANNES - Aj futbal v nižších ligových súťažiach prináša mnžstvo úžasných športových momentov. Presvedčili sa o tom francúzski diváci na Stade De La Rabine, kde domáce zápasy hráva Vannes OC. Tentokrát nastúpil proti TA Rennes a hlavným aktérom momentu, ktorý sa okamžite stal veľkým hitom internetu, sa stal domáci brankár Jean-Francois Bédénik.

Sobotňajší duel v Skupine A piatej francúzskej divízie sa niesol v znamení domácich, ktorí po góloch Dufrennesa zo 44. a penaltového zásahu Ndepa z 58. minúty vyhrávali už o dva góly. Potom však práve začínajúca 71. minúta duelu priniesla okamih zápasu!

Po páde hosťujúceho hráča v šestnástke rozhodca neváhal a vrátil hosťom požičané. Nariadený pokutový kop smeroval do tyče bránky domácich a potom už úradoval bývalý gólman Valenciennes, Le Mans či Xamaxu Neuchatel. Na zemi sa otáčajúci Bédénik loptu najprv po odraze od tyče zablokoval na čiare chrbtom, následnú hlavičku z čiary odkopol a ďalšiu hlavičkovú dorážku v páde vytlačil rukami od brány. Neuveriteľným trojzákrokom tak aj s veľkou dávkou šťastia udržal čisté konto Vannes OC, ktorý v 79. minúte triumf na 3:0 prikrášlil ďalším penaltovým zásahom Ndepa.

O francúzskej piatej divízii doposiaľ nikto ani nechyroval a vďaka tomuto nevídanému momentu o nej píše a hovorí celý svet.

Viac o téme: Jean-Francois Bédénik Vannes OC TA Rennes
  • Zdroj: športky