VIDEO Plzeň so Slovákmi rozstrieľala Hradec Králové, divoká remíza Sparty s Brnom

Gólové oslavy futbalistov Viktorie Plzeň Gólové oslavy futbalistov Viktorie Plzeň Zdroj: fcviktoria.cz

PRAHA - Futbalisti domácej Zbrojovky Brno a hráči Sparty Praha získali za remízu 3:3 po jednom bode v nedeľňajšom stretnutí 9. kola najvyššej českej dlhodobej súťaže. Skóre duelu otvoril už v 4. min domáci Michal Škoda, ale Sparta ešte do polčasovej prestávky otočila vývoj zápasu vo svoj prospech gólmi Ondřeja Mazucha a Bořka Dočkala.

V druhom polčase sa opäť ako prví presadili domáci - v 80. min strelil gól Jakub Přichystal. O osem minút neskôr poslal Spartu do vedenia striedajúci Matěj Pulkrab, ktorý bol v tom čase na ihrisku iba päť minúť. V nadstavenom čase o deľbe bodov rozhodol presný zásah domáceho Aloisa Hyčku.

Brno - Sparta Praha 3:3 (1:2)
Góly: 4. Michal Škoda, 80. Přichystal, 90. Hyčka - 34. Mazuch, 42. B. Dočkal, 88. Pulkrab
Matúš Lacko (Brno) hral od 78. min.

Liberec - Teplice 2:0 (0:0)
Góly: 56. Folprecht, 60. Breite
Martin Dúbravka odchytal celý zápas, Igor Súkenník hral od 79. min, Filip Lesniak (všetci Liberec) nefiguruje v zápise o stretnutí. Martin Chudý (Teplice) sedel na lavičke náhradníkov.

Plzeň - Hradec Králové 4:1 (3:0)
Góly: 40. a 53. Krmenčík, 31. Hejda, 43. Chleboun (vlastný) - 83. P. Schwarz
Matúš Kozáčik odchytal celé stretnutie, Jakub Hromada odohral celý duel, Patrik Hrošovský hral od 59. min, Michal Ďuriš hral od 81. min, Marek Bakoš (všetci Plzeň) sedel na lavičke náhradníkov. Martin Nosek (Hradec Králové) nefiguruje v zápise o stretnutí.

Viac o téme: FC Viktoria Plzeň FC Hradec Králové