VIDEO Ibiševič napísal neopakovateľný príbeh: Neuveriteľné, čo stihol za 17 hodín!

Vedad IbiševičVedad Ibiševič Zdroj: gdnonline.com

BERLÍN - Keď sa futbalistovi Vedadovi Ibiševičovi v piatok večer v telefóne ozvali z Kliniky Westend, okamžite opustil spoluhráčov z berlínskej Herthy a upaľoval do nemocnice za manželkou Zerinou, ktorá sa práve chystala priviesť na svet ich druhé dieťa.

K synovi Ismailovi (4) pribudla o 22.19 h sestrička Zejna. Hrdý už dvojnásobný otec potom len o sedemnásť hodín neskôr nastúpil na bundesligový duel proti Hamburgeru SV, v ktorom dvoma gólmi rozhodol o víťazstve svojho tímu 2:0.

"Statočné dievča, na svet prišlo o čosi skôr, takže som si mohol aj pospať a pomôcť tímu. Je to jeden z mojich najkrajších dní," citovali Berliner Zeitung 32-ročného kanoniera z Bosny a Hercegoviny, ktorý je v novom ročníku kapitánom Herthy. "Každý, kto má dieťa, vie, že je to ďalší impulz. Bol som o trochu viac motivovaný ako obyčajne," priznal Ibiševič. Hoci je veľkou oporou tímu, po vážnom životnom okamihu naňho tréner Pál Dárdai netlačil. "Rozhodnutie, či nastúpi, som nechal na ňom. Gratulujem mu, bolo to skvele načasované."

Ibiševič dvoma zásahmi nielenže vrátil Herthu na 2. miesto tabuľky s trojbodovým odstupom za mníchovským Bayernom, ale sa aj stal najproduktívnejším Bosniakom v histórii I. bundesligy. Rodák z Vlasenice má na konte už 97 gólov, čo je o dva viac, než nastrieľal v minulosti Sergej Barbarez. "Byť s ním porovnávaný je pre mňa česť. Na začiatku kariéry by som na také niečo ani nepomyslel," skonštatoval Ibiševič, ktorý v najvyššej nemeckej súťaži odohral dosiaľ 234 zápasov. 

Viac o téme: Hertha Berlín Vedad Ibiševič Hamburger SV Pál Dárdai
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: gdnonline.com
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy