Veľké problémy mu ničia kariéru: Šošoni sa museli rozlúčiť s africkým útočníkom

Momodou Ceesay
Momodou Ceesay

ŽILINA - Vedenie futbalového klubu MŠK Žilina sa dohodlo na ukončení spolupráce s gambijským útočníkom Momodouom Ceesayom. K zdravotným problémom sa pridali aj komplikácie s dokumentáciou od gambijských úradov, potrebnou pre udelenie dlhodobého pobytu na území Európskej únie. Informoval o tom oficiálny web fortunaligistu.

Ceesay sa v júli tohto roka vrátil do Žiliny, aby naštartoval svoju kariéru po niekoľkých zraneniach. Medzitým pôsobil v kluboch FC Kajrat Almaty a Maccabi Netanya. Jeho zdravotné komplikácie ale pokračovali aj po návrate pod Dubeň a v aktuálnej sezóne tak odohral iba 119 minút.

"Pri hľadaní vhodného typu útočníka pred sezónou sme si spomenuli na Moma, ktorý u nás zanechal pred niekoľkými rokmi výborný dojem a aj po ľudskej stránke vhodne zapadol do terajšieho kolektívu. Vedeli sme však aj o riziku do budúcnosti, pretože mal niekoľko zdravotných komplikácií, no videli sme v ňom potenciál. Jeho zdravotný stav však už dlhšie obdobie nie je optimálny, svojou osobnosťou bol pre kabínu prínosom, no náročnosť a level našich tréningov jeho zdravotný stav nezvládal. Ľudsky sme sa zhodli, že najlepším riešením bude ukončenie spolupráce," uviedol športový manažér MŠK Žilina Karol Belaník.


Tagy: Momodou Ceesay MŠK Žilina

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
TASR
Foto:
alchetron.com

DISKUSIA