Bývalý reprezentant je na tom opäť zle: Aha čo potrebuje, aby mohol ďalej žiť!

Ivan Klasnič
Ivan Klasnič

BRATISLAVA - Bývalý chorvátsky futbalový reprezentant Ivan Klasnič podľa nemeckých médií znova potrebuje obličku, aby mohol ďalej žiť. Tridsaťšesťročný hamburský rodák podstúpil už dve transplantácie: v roku 2007 jeho telo najprv neprijalo matkin orgán, otcov našťastie áno.

Lekári však útočníkovi už vtedy prízvukovali, že s ňou nevydrží do konca života. Pár mesiacov po transplantácii sa znova vrátil na trávniky, kariéru ukončil až v roku 2013.


Klasnič je na tom teraz opäť zle. Ďalším darcom sa chcel stať jeho brat Josip, čo však neprichádza do úvahy. Telo bývalého futbalistu si už utvorilo protilátky proti iným orgánom rodinných príslušníkov, a tak potrebuje obličku od zosnulého. V Nemecku je podľa denníka Die Welt približne 8000 takýchto čakateľov, ktorí sa dostanú na rad v priemere za šesť až sedem rokov. Kým sa to Klasničovi nepodarí, trikrát týždenne chodí na dialýzu, ktorá trvá asi päť hodín. Vo zvyšnom čase sa venuje 9-ročnej dcérke Fabianne, po ktorú chodí do školy, varieva jej aj pomáha s úlohami. "Všetko pred ňou musí vyzerať tak, akoby sa nič nedialo. Vie, že som chorý a potrebujem chodiť do nemocnice, ale nepozná pravý dôvod. Nechcem ju strašiť," tvrdí Klasnič. 

"Modlím sa za môjho dobrého priateľa Ivana! Všetkých vás prosím, aby ste tak urobili aj vy za tohto veľkého človeka. Prajem ti, Ivan, aby si sa mohol čoskoro opäť smiať. Nevzdávaj sa," odkázal Klasničovi prostredníctvom Bildu bývalý brazílsky kanonier Ailton, s ktorým bol v minulosti spoluhráčom v Brémach. Klasnič si obliekal dres Werderu v rokoch 2001 - 2008, v 205 stretnutiach nastrieľal za ten čas 77 gólov a radoval sa z bundesligového titulu 2004. Pôsobil aj v Nantes, Boltone a naposledy Mainzi. Chorvátsko reprezentoval 41-krát a nastrieľal 12 gólov. Po úspešnej transplantácii dokonca štartoval aj na ME 2008. 


Tagy: Ivan Klasnič

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Bundesligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA