Mladíci opäť neprekročili svoj tieň: Zvolen im uštedril ďalšiu prehru

Mladíci si pripísali na svoje konto ďalšiu prehruMladíci si pripísali na svoje konto ďalšiu prehru Zdroj: FOTO TASR – Branislav Račko

ZVOLEN - Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili v utorňajšom vloženom zápase Tipsport Ligy nad HK Orange 20 4:1 a uštedrili mladíkom šiestu prehru v šiestom stretnutí prebiehajúcej sezóny.

Domácim vyšiel úvod zápasu a vedenia sa ujali už v 66. sekunde. Majdan prihral v útočnom pásme P. Zuzinovi a ten pohotovou strelou od modrej prekonal Babika - 1:0. Bola to vôbec prvá strela na bránku v zápase. Mladíci z HK Orange nezachytili úvodné minúty stretnutia a v siedmej opäť vyťahovali puk zo siete, keď Habšuda tečoval za Babika strieľanú prihrávku Ďalogu - 2:0. O dve minúty neskôr mohlo byť už 3:0, no samostatná akcia Mráza sa gólom neskončila. Hostia sa osmelili až v závere tretiny a v 15. minúte znížil pri vlastnom oslabení Jaško na 1:2.

Druhá tretina patrila už jasne Zvolenčanom, ktorí pridali ďalšie dva presné zásahy. O oba sa postaral Mráz. Najprv v 28. minúte trafil z pravého kruhu ideálne ponad Babikove rameno a v 32. minúte zakončil rýchlu kombináciu domácich - 4:1. Pri oboch góloch mu asistoval Klhůfek. Po druhom Mrázovom zásahu vymenil Babika v bránke HK Orange Durný. Ten od začiatku svojho pôsobenia na ľade odolával náporu súpera. Darilo sa mu to a do konca druhého dejstva zmaril šance Majdana aj Klhůfeka.

V 42. minúte mohol znížiť Trška, ale jeho strelu chytil Baroš do lapačky. Potom už mali opäť navrch Zvolenčania, ktorí kontrolovali zápas a žiadnu drámu do konca nepripustili. Navyše si vypracovali ešte dve dobré šance, ale Mráz a ani Ďaloga neuspeli.

HKM Zvolen - HK Orange 20 4:1 (2:1, 2:0, 0:0)
Góly: 2. P. Zuzin (Majdan, Ďaloga), 7. Habšuda (Ďaloga, Majdan), 28. Mráz (Klhůfek, Kňazev), 32. Mráz (Klhůfek, Valenta) - 15. Jaško (Liška). Rozhodovali: Štefik, Majling - Kollár, Holienka, vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše: Pätoprstý 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 485 divákov

HKM Zvolen: Baroš – Andersons, Valenta, Habšuda, Demiters, Fekiač, Hataš, Ivan, Dubeň – Kňazev, Mráz, Klhůfek - Majdan, P. Zuzin, Ďaloga - Ondris, Řezač, Šimíček - Petráš, Halama, Kelemen

HK Orange 20: Babik (32. Durný) - Grman, Košecký, Hain, Bdžoch, Trška, Jendroľ, Šefčík, Hedera - Hecl, Oško, Pataky - Ondov, Murín, Váňa - Žiak, Pätoprstý, Koyš - Vybiral, Jaško, Liška

Ernest Bokroš, tréner výberu Orange 20 /SZĽH/: "Dnešné stretnutie sa nevymykalo nášmu výkonovému priemeru, ale začali sme zle, nakoľko sme už z prvej šance súpera inkasovali gól. V ďalšom priebehu sme však dokázali držať krok so súperom najmä v defenzíve. Lenže v útoku sa stále veľmi ťažko presadzujeme, z čoho vyplýva aj málo strelených gólov."

Viac o téme: HKM Zvolen HK Orange 20