Weiss nie je sklamaný ani po ďalšej prehre: Hrali sme dobre, ale taký je futbal

Vladimír Weiss priviedol Gruzínsko k senzačnému víťazstvu
Vladimír Weiss priviedol Gruzínsko k senzačnému víťazstvu

DUBLIN - Slovenský tréner na lavičke gruzínskej futbalovej reprezentácie Vladimír Weiss ľutoval po štvrtkovej prehre v Írsku (0:1) v rámci kvalifikácie o postup na MS 2018, že jeho mužstvo v Dubline nevyťažilo viac.

"Keď nedáte góly, nemôžete získať body. V prvom polčase sme predviedli dobrú kvalitu, mali sme tri príležitosti na skórovanie," mrzelo niekdajšieho lodivoda slovenského národného tímu.

Gruzínci majú po dvoch zápasoch eliminácie nulu v kolónke bodov, Weiss však verí, že tím z Kaukazu čaká svetlá budúcnosť. "Hrali sme dobre aj v septembri proti Rakúsku a aj teraz vo štvrtok v Írsku. Nemáme žiadne body, ale aj taký je futbal. Nie je to len o smole. Samozrejme, mali sme ju, ale od prvého dňa vravievam hráčom, že si nemôžu dovoliť ani jednu chybu. Dúfam, že tento tím bude hrať v budúcnosti stále lepšie a lepšie. Nie je jednoduché vytvoriť za tri alebo štyri mesiace úplne nové mužstvo," doplnil 52-ročný rodák z Bratislavy podľa webu the42.ie. 

Jediný gól duelu zariadil v 56. min Séamus Coleman. Obranca anglického Evertonu šikovne zaviezol loptu do šestnástky a napokon ju so šťastím pretlačil do bránky. "Je to fantastický hráč, ale mali sme mu znemožniť, aby prenikol. Doplatili sme na jednu chybu, Írsko vyhralo po jedinej šanci. Výsledok ma neteší, ale nie som sklamaný," skonštatoval Vladimír Weiss. 


Tagy: Vladimír Weiss Gruzínsko

Zdroj:
SITA
Foto:
facebook.com/GeorgianFFofficial

DISKUSIA