Žilinčan Holúbek s reprezentačným debutom v známom prostredí: Nevyšlo nám to

Jakub Holúbek
Jakub Holúbek

ĽUBĽANA - Futbalista MŠK Žilina Jakub Holúbek má za sebou debut v slovenskej reprezentácii. Tréner A-tímu SR Ján Kozák dal dôveru 25-ročnému univerzálovi (nar. 12. januára 1991) v sobotňajšom stretnutí v Ľubľane proti domácemu Slovinsku v zápase F-skupiny kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2018 do Ruska. Pokiaľ ide o výsledok, nebola jeho premiéra úspešná: Slováci podľahli v slovinskej metropole tesne 0:1 a po septembrovej domácej prehre s Anglickom (tiež 0:1) dosiaľ v tejto eliminácii nebodovali.

"Samozrejme, že som si sobotňajší debut predstavoval trochu inak. Chcel som, aby sme ten zápas vyhrali ako aj ostatné. Som však vďačný, že som mohol nastúpiť za slovenskú reprezentáciu. Dúfam, že sa to bude opakovať a môže aj na dlhší čas," uviedol Holúbek, schopný hrať na poste ľavého obrancu i krídelníka. 

Trenčiansky rodák prišiel na trávnik v 79. min a vystriedal na ľavej strane Dušana Šventa, v rámci "trojnásobného" striedania sa spolu s ním predstavili aj Erik Sabo (za Lukáša Pauscheka) i Michal Ďuriš (za Patrika Hrošovského). "Tréner Kozák nám pred nástupom na ihrisko hovoril, aby sme sa dostali do nejakej šance, do zakončenia, niečo vymysleli. Ja som sa snažil odcentrovať loptu do šestnástky, tam je to najnebezpečnejšie. Nevyšlo nám to a nevyrovnali sme," skonštatoval ďalej Holúbek, ktorý v lete prestúpil výmenou za Jakuba Paura z majstrovského AS Trenčín do Žiliny a s vedením MŠK sa dohodol na trojročnom kontrakte. 

Práve z účinkovania v trenčianskom klube si Jakub Holúbek pamätá štadión Stožice, kde sa odohral sobotňajší kvalifikačný súboj. V 2. predkole Ligy majstrov prispel jedným gólom k víťazstvu AS nad domácim slovinským tímom NK Olimpija Ľubľana 4:3, keď v 32. min zvýšil na priebežných 4:0. "Štadión je pekný, príjemný. V sobotu bolo viac divákov ako vtedy pri Lige majstrov, hoci aj vtedy bola dobrá kulisa. Teraz prišlo veľa ľudí z celého Slovenska, musíme sa im poďakovať za podporu. Verím, že sa za ich priazeň odplatíme v Trnave víťazstvom v utorňajšom ďalšom kvalifikačnom vystúpení proti Škótsku," poznamenal Jakub Holúbek a dodal: "Dôležité je, aby sme teraz dobre zregenerovali, dali sa dokopy a zápas proti Škótom dotiahli do úspešného konca. To bude pre nás najpodstatnejšie. Dúfam, že sa dostaneme do vyložených šancí, strelíme gól a zvíťazíme." 


Tagy: Slovensko MŠK Žilina Jakub Holúbek

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Martin Baumann

DISKUSIA