Weiss po fantastickej remíze s Walesom: Som šťastný, že trénujem Gruzínsko

Slovenský tréner Vladimír Weiss na lavičke Gruzínska
Slovenský tréner Vladimír Weiss na lavičke Gruzínska

CARDIFF - Gruzínski futbaloví reprezentanti v nedeľu vybojovali bod za remízu 1:1 na pôde favorizovaného Walesu v rámci D-skupiny európskej časti kvalifikácie o postup na MS 2018 do Ruska a potešili svojho trénera Vladimíra Weissa staršieho. Skóre duelu v Cardiffe otvoril v 10. minúte útočník Realu Madrid Gareth Bale, na konečných 1:1 vyrovnal v 57. minúte stredopoliar ruského FK Krasnodar Tornike Okriašvili.

"Ak by sa ma niekto pred zápasom opýtal, či bude bod dobrý alebo bude sklamaním, povedal by som mu, že remíza je fantastický výsledok. Počas úvodnej polhodinky sme mali rešpekt voči Balovi a ďalším hráčom. V druhom polčase sme už ukázali kvalitu a dobré útočné akcie, chýbalo nám len lepšie zvládnutie finálnej fázy. Hrali sme však proti mužstvu z Top10 v Európe, proti semifinalistom ME, ktorí najmä v prvom polčase ukázali svoje prednosti," povedal bývalý kormidelník slovenskej reprezentácie Weiss počas pozápasovej tlačovej konferencie, video priniesol web národnej federácie GFF. 


Gruzínsku patrí po 3. kole v tabuľke D-skupiny predposledná 5. priečka s jedným bodom. Weissovi zverenci vo štvrtok tesne neuspeli v Dubline proti Írom (0:1) a predtým v septembri doma proti Rakúšanom (1:2). Srbsko a Írsko majú po 7 bodov, Wales vybojoval 5, Rakúsko 4 a Moldavsko žiadny. "Hovoril som, že ak chceme niečo v tabuľke zmeniť, potrebujeme body z tohto dvojzápasu. Doma môžeme zdolať každého a chceme nejaké body pozbierať aj u súperov, to je naša filozofia. Získali sme dosiaľ jeden bod, nie je to veľa, ale sú za nami ešte len tri zápasy. Krok po kroku ukazujeme lepšiu hru. Verím tomuto mladému mužstvu. Som veľmi šťastný, že som tréner Gruzínska. Budúcnosť tejto krajiny a futbalu v nej je pozitívna. Som hrdý na hráčov, ukázali charakter," doplnil V. Weiss. Kouč Walesanov Chris Coleman podľa britskej BBC uviedol: "Nie je to koniec sveta. Hráme ešte o veľa bodov, sú za nami len tri zápasy." 


Tagy: Vladimír Weiss Gruzínsko Wales Kvalifikácia na MS 2018

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA