VIDEO Pogba delovkou rozhodol šláger, Portugalsko a Belgicko mali gólové hody

Radosť hráčov FrancúzskaRadosť hráčov Francúzska Zdroj: TASR/AP

BRATISLAVA - Francúzski futbalisti zvíťazili v pondelňajšom šlágri A-skupiny kvalifikácie MS 2018 na pôde Holandska 1:0 a bodovo sa odpútali od tohto súpera. Duel v Amsterdame rozhodol v 30. minúte stredopoliar Paul Pogba, ktorý strelou z diaľky prekvapil brankára Maartena Stekelenburga.

"Les Bleus" figurujú na čele tabuľky so ziskom 7 bodov, rovnaký počet a skóre (5:1) majú aj Švédi po domácom triumfe 3:0 nad Bulharskom, "oranjes" nazbierali o tri body menej. Faerské ostrovy vstupovali do domáceho súboja s Portugalskom so štyrmi bodmi na konte. Úradujúci majstri Európy však potvrdili svoje kvality a "ovčiarom" pripravili prvú prehru (0:6) v tomto kvalifikačnom cykle. Vďaka zisku troch bodov sa dostali pred nich v tabuľke. Hrdinom duelu bol Andre Silva, ktorý v prvom polčase dosiahol čistý hetrik.

V B-skupine si stopercentnú bilanciu držia Švajčiari, ktorí zvíťazili nad Andorrou 2:1 a na konte majú deväť bodov. Maximálny zisk zdobí aj reprezentáciu Belgicka, ktorá v portugalskom meste Faro-Loule deklasovala iného "trpaslíka" Gibraltár 6:0. Skóre stretnutia H-skupiny otvoril už v siedmej sekunde od úvodného výkopu Christian Benteke. Bol to najrýchlejší gól v histórii eliminačných bojov o MS. Útočník Crystal Palace prekonal doterajší rekordný zápis, ktorého držiteľom bol Sanmarínčan Davide Gualtieri. Ten v kvalifikácii MS 1994 skóroval do siete Anglicka po ôsmich sekundách. Benteke v ďalšom priebehu ešte dvakrát rozvlnil sieť a tešil sa z hetriku. Bez straty bodu sú aj Gréci, ktorí zvíťazili v Estónsku 2:0.

Tretie kolo eliminačných bojov o šampionát v Rusku skompletizujú utorňajšie zápasy. V akcii budú aj slovenskí futbalisti, ktorí o 20.45 SELČ privítajú v Trnave reprezentantov Škótska.

Holandsko - Francúzsko 0:1 (0:1)
Gól: 30. Pogba

Švédsko - Bulharsko 3:0 (2:0)
Góly: 39. Toivonen, 45. Hiljemark, 58. Nilsson-Lindelöf

Bielorusko - Luxembursko 1:1 (0:0)
Góly: 80. Savickij - 85. Joachim, ČK: 44. D. Carlson (Luxembursko) po 2. ŽK

Faerské ostrovy - Portugalsko 0:6 (0:3)
Góly: 12., 22. a 37. André Silva, 65. C. Ronaldo, 90.+ Moutinho, 90.+ Cancelo