Sparta aj so Slovákmi vyradila favorizovaný Kärpät, do osemfinále aj KalPa Kuopio s Godlom

Gólové oslavy hokejistov pražskej SpartyGólové oslavy hokejistov pražskej Sparty Zdroj: Twitter

BRATISLAVA - Hokejisti Škody Plzeň remizovali v odvetnom dueli šestnásťfinále Ligy majstrov s HC Lugano 3:3 a s prestížnou súťažou sa rozlúčili. V úvodnom stretnutí na švajčiarskom ľade prehrali 1:4, po utorňajšom výsledku tak v celkovom súčte zaostali za svojím súperom o tri góly.

Lugano čaká v osemfinále lepší z dvojice ZSC Lions - Wolfsburg. Škode nestačila v utorok na lepší výsledok ani asistencia slovenského obrancu Petra Čerešňáka, ktorý deväť sekúnd pred treťou sirénou prihral na vyrovnávajúci gól Tomášovi Svobodovi.

O prekvapenie sa postarali hokejisti Sparty Praha, ktorí v úvodnom kole play off vyradili Kärpät Oulu. Fínsky favorit na celkové prvenstvo strelil "rudým" v dvojzápase len jeden gól, keď minulý týždeň remizoval v Prahe 1:1 a v utorok podľahol českému extraligistovi 0:1 po predĺžení. Postupový gól strelil v 65. minúte Miroslav Forman. Z účasti v osemfinále sa v drese Sparty radovala šestica Slovákov - obrancovia Juraj Mikuš, Martin Gernát, Michal Čajkovský a útočné trio Štefan Ružička, Lukáš Cingel, Andrej Kudrna. V ďalšej fáze čaká Spartu švédsky HV 71.

V osemfinále sa predstaví aj KalPa Kuopio - pri prehre 1:2 na ľade Djugardenu ju posunulo ďalej domáce víťazstvo 2:0 spred týždňa. Slovenský brankár Denis Godla v službách Kuopia si duel pozrel len zo striedačky.

Kärpät Oulu (Fín.) - HC Sparta Praha (ČR) 0:1 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1) - prvý zápas: 1:1, do osemfinále postupuje Sparta Praha

Lukko Rauma (Fín.) - HV71 Jönköping (Švéd.) 3:4 (2:2, 1:2, 0:0) - prvý zápas: 0:2, do osemfinále postupuje HV71 Jönköping

HC Plzeň (ČR) - HC Lugano (Švaj.) 3:3 (1:1, 1:1, 1:1) - prvý zápas: 1:4, do osemfinále postupuje Lugano
Peter Čerešňák (Plzeň) 0+1

SaiPa Lappeenranta (Fín.) -Tappara Tampere (Fín.) 4:2 (1:1, 2:1, 1:0) - prvý zápas: 2:0, do osemfinále postupuje SaiPa

IFK Helsinki (Fín.) - TPS Turku (Fín.) 5:4 po sam. nájazdoch (2:1, 1:2, 1:1 - 0:0, 1:0) - prvý zápas: 1:1, do osemfinále postupuje IFK Helsinki

Djurgaarden Štokholm (Švéd.) - Kalpa Kuopio (Fín.) 2:1 (0:1, 1:0, 1:0) - prvý zápas: 0:2, do osemfinále postupuje Kalpa Kuopio

Färjestad Karlstad (Švéd.) - Bílí Tygři Liberec (ČR) 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) - prvý zápas: 1:4, do osemfinále postupuje Liberec

Frölunda Göteborg (Švéd.) - Junosť Minsk (Biel.) 5:0 (1:0, 3:0, 1:0) - prvý zápas: 2:3, do osemfinále postupuje Frölunda Göteborg

Skelleftea AIK (Švéd.) - JYP Jyväskylä (Fín.) 4:2 (1:1, 2:1, 1:0) - prvý zápas: 0:4, do osemfinále postupuje JYP Jyväskylä

Växjö Lakers (Švéd.) - Red Bull Mníchov (Nem.) 4:3 (1:1, 3:1, 0:1) - prvý zápas: 1:1, do osemfinále postupuje Växjö Lakers

Viac o téme: HC Sparta Praha Kärpät Oulu