VIDEO Argentína v hernej agónii: Prehrala už tretí zápas za sebou, MS sa vzďaľujú!

Ángel di MaríaÁngel di María Zdroj: SITA/AP

BUENOS AIRES - Futbalisti Argentíny prekvapujúco prehrali v noci na stredu v 10. kole juhoamerickej kvalifikácie o postup na MS 2018 na domácej pôde v Cordobe s Paraguajom 0:1. O triumfe hostí rozhodol gólom v 18. minúte útočník Dynama Kyjev Derlis Gonzalez. "Albicelestes" mali najväčšiu šancu na vyrovnanie krátko po zmene strán, ale Sergio Aguero nepremenil pokutový kop.

Argentínčanom stále chýba zranený Lionel Messi, navyše obrana utrpela absenciami skúseného tria Pablo Zabaleta, Nicolas Otamendi a Ramiro Funes Mori. Zverenci trénera Edgarda Bauzu sa tak naďalej trápia, v kvalifikácii nevyhrali už tretí zápas za sebou a v tabuľke im patrí až piata priečka, ktorá by ich posúvala do medzikontinentálnej baráže. Šiesty Paraguaj stráca na finalistu MS 2014 už iba bod. "Musíme byť k sebe úprimní, byť sami sebe kritikmi. Nemáme veľa času na nápravu, musíme sa zlepšiť," citovala agentúra AP argentínskeho stopéra Martina Demichelisa.

Rodrigo Rojas a Sergio Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA/AP

V ďalšom stretnutí Čile zdolalo v Santiagu Peru vďaka dvom gólom Artura Vidala 2:1. Uruguaj remizoval v Kolumbii 2:2 a prišiel o vedúcu pozíciu v tabuľke. Druhý gól hostí strelil kanonier FC Barcelona Luis Suarez a svojím 19. presným zásahom v juhoamerických kvalifikáciách vyrovnal rekordný zápis Argentínčana Hernana Crespa. "Je to pre nás cenný bod. Musíme si to užiť," vyslovil sa Suarez.

Rodrigo Rojas (druhý zľava) Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA/AP

Na čelo sa vyhupla Brazília, ktorá aj bez potrestaného Neymara zvíťazila v Meride nad poslednou Venezuelou 2:0. Štvrté víťazstvo "kanárikov" v rade pod vedením trénera Titeho zariadili Gabriel Jesus a Willian. Zápas museli v druhom polčase na 22 minút prerušiť pre výpadok prúdu. Brazília sa v najbližšom kvalifikačnom dueli stretne v šlágri s odvekým rivalom Argentínou, tá by už však mohla mať k dispozícii kapitána Messiho.

Bolívia - Ekvádor 2:2 (2:0)
Góly: 4. a 43. Escobar - 48. a 89. E. Valencia, ČK: 79. Caicedo (Ekv.) po druhej ŽK

Kolumbia - Uruguaj 2:2 (1:1)
Góly: 15. Aguilar, 84. Mina - 27. C. Rodriguez, 73. Suarez

Argentína - Paraguaj 0:1 (0:1)
Gól: 18. Gonzalez

Čile - Peru 2:1 (1:0)
Góly: 10. a 85. Vidal - 76. Flores

Venezuela - Brazília 0:2 (0:1)
Góly: 8. Gabriel Jesus, 53. Willian