Tenisové hviezdy na Slovensku: Fanúšikov láka bývalá svetová sedmička

Dominika Cibulková a Belinda Bencicová
Dominika Cibulková a Belinda Bencicová

BRATISLAVA - Švajčiarska tenistka so slovenskými koreňmi Belinda Bencicová, víťazi Hopmanovho pohára 2009 v austrálskom Perthe Dominika Cibulková a Dominik Hrbatý ako hostitelia, český univerzál Radek Štěpánek, francúzsky daviscupový kapitán Yannick Noah a iránsko-francúzsky zabávač Mansour Bahrami budú v utorok 15. novembra o 18.00 h v Aegon aréne NTC v Bratislave aktérmi 9. ročníka exhibičnej megašou Tennis Champions.

Na stredajšej prezentačnej tlačovej besede v hoteli Arcadia v Bratislave to prezradili organizátori z agentúry B&D Agency a Nadácie Stars For Stars aj v prítomnosti spomenutého Štěpánka. Zhodou okolností sa to udialo v deň, keď niekdajšiu sedmičku svetového rebríčka WTA vo dvojhre Bencicovú a nedávnu osmičku renkingu Cibulkovú čaká vzájomný súboj v 1. kole v rakúskom Linzi. 

Príďte sa pozrieť na tenisové hviezdy aj vy. Lístky si môžete zakúpiť TU!

"Belindu aj Dominiku veľmi dobre poznám, často sa stretávame na turnajoch. O Dominikovi ani nehovorím, veď sme ten istý ročník a kedysi sme hrali proti sebe, ale aj spolu v tímových súťažiach už v žiackych kategóriách, čiže pred viac ako dvadsiatimi rokmi. Mansoura ako šoumena azda ani netreba predstavovať, nuž a v súvislosti s Yannickom je zaujímavé, že nie tak dávno sme boli na opačných stranách v Davisovom pohári. V tomto zložení to nepochybne bude veľká zábava pre divákov, všetci si to užijeme," predznamenal 37-ročný karvinský rodák Štěpánek, ktorý najvyššie bol na 8. priečke svetového rebríčka ATP vo dvojhre a na 4. mieste vo štvorhre, v debli mužov triumfoval na Australian Open 2012 a US Open 2013, dva razy rozhodol o víťazstve ČR v Davis Cupe (2012, 2013) a v auguste získal s Luciou Hradeckou bronz na OH v Riu de Janeiro. 

Na medzinárodnej seniorskej turnajovej úrovni má Štépánek s 38-ročným Bratislavčanom Hrbatým štatistiku 1:2. So smiechom uviedol: "Na prehry zabúdam, víťazstvá si dobre pamätám... V roku 2004 som Dominika zdolal v semifinále na prostějovskom challengeri cez dva mečbaly." 

Program Tennis Champions 2016 otvorí dvojhra na jeden set medzi Bencicovou a Cibulkovou, potom Štěpánek a Hrbatý odohrajú tzv. supertajbrejk a na záver príde na rad "voľná" miešaná štvorhra, do ktorej sa v zásade zapoja všetci šiesti aktéri. 

Vstupenky už sú v distribúcii exkluzívne v sieti Predpredaj. Cena lístkov sa začína na 15 eurách. Výťažok opäť pôjde v prospech Nadácie Stars for Stars, ktorá podporuje mladých športovcov vrátane tenistky Viktórie Kužmovej. V deň akcie sa bude konať aj tzv. Kids Clinic pre mladé tenisové nádeje. 


Tagy: Dominik Hrbatý Dominika Cibulková Radek Štěpánek Yannick Noah Belinda Bencicová Mansour Bahrami

Zdroj:
SITA
Foto:
Tasr/AP, SITA

DISKUSIA