Švajčiarsku tenistku prešiel vlak menom Cibulková: Nesúhlasím, určite som ju nezabila!

Dominika Cibulková
Dominika Cibulková

LINZ - Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa suverénnym spôsobom prebojovala do 2. kola dvojhry na turnaji WTA v Linzi. V úvodnom kole ako nasadená dvojka deklasovala Švajčiarku so slovenskými koreňmi Belindu Bencicovú 6:1, 6:2. V dueli o postup do štvrťfinále nastúpi proti Nemke Annike Beckovej.

"Bol to fakt náročný žreb. Keď hrajú proti sebe ´voľné karty´, býva to ľahšie ako v tomto prípade. Bola som pripravená na veľkú bitku. Hrala som solídne a rýchlo, nepúšťala som sa do ničoho extra. Od prvého fiftínu po záverečný som predvádzala naozaj kvalitný tenis. Nepodpísala by som súperkin komentár, ktorý sa ku mne doniesol, že som ju ´zabila´. Je to skvelá tenistka. Skonštatovala by som, že som získala veľa značne dôležitých bodov a z toho vyvstal rozdiel. Dnes som bola mentálne silná," povedala podľa webu Tenisovej asociácie žien Cibulková, ktorá premenila všetkých šesť brejkbalov. 

Finalistka melbournských grandslamových Australian Open 2014 Cibulková sa v záverečnom štádiu sezóny usiluje o prienik nad čiaru výberového šampionátu WTA Finals (23. - 30. októbra v Singapure) pre osem najlepších singlistiek aj deblových párov. V bodovaní Road figuruje na deviatej priečke ako prvá pod čiarou. Okrem Linzu môže zlepšiť svoje postavenie aj budúci týždeň na ešte významnejšom podujatí v Moskve. 

Cibulková vzhľadom na tzv. premazávanie bodov môže v Linzi zveľadiť svoje bodové konto v Road až prostredníctvom prieniku do finále. Mala by 3525 bodov, titul by ju posunul na hodnotu 3625. 


Tagy: Dominika Cibulková Belinda Bencicová WTA Linz

Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
facebook WTA Linz

DISKUSIA