V Rakúsku vyčíňa slovenská víchrica: Cibulková suverénne zmietla ďalšiu súperku!

Dominika Cibulková Dominika Cibulková Zdroj: facebook WTA Linz

LINZ - Šanca slovenskej tenistky Dominiky Cibulkovej vybojovať si miestenku na MS WTA Tour v Singapure opäť o čosi vzrástla. Dvadsaťsedemročná slovenská jednotka vo štvrtok postúpila už do štvrťfinále turnaja v rakúskom Linzi po výhre nad Nemkou Annikou Beckovou 6:1 a 6:3 za 63 minút.

Hoci Cibulková, nasadená na turnaji ako číslo dva, stratila hneď v prvom geme podanie, potom vyhrala šiesť hier za sebou a ukoristila prvý set za menej ako polhodinu. Pri vlastnom podaní premenila hneď prvý setbol. V druhom sete viedla Cibulková 2:0, potom ale Nemka vyrovnala na 2:2. Svetová hráčka číslo desať ale vyhrala ďalšie tri hry.

V ôsmej hre druhého setu čelila Cibulková pri vlastnom podaní za stavu 0:40 trom brejkbalom, dva odvrátila, ale Nemka znížila na 3:5. V ďalšej hre si favoritka vybojovala dva mečbaly, premenila ten druhý a v boji o semifinále sa stretne s päťkou podujatia Ruskou Anastasiou Pavľučenkovovou. Cibulková 22-ročnú Beckovú teda zdolala aj v druhom vzájomnom súboji, ten prvý nad ňou vyhrala práve v Linzi v roku  2013.

Slovenka bojuje na diaľku o účasť v Singapure s Britkou Johannou Kontovou, ktorá na podujatí v Hongkongu nenastúpila na zápas 2. kola. Ak Cibulková postúpi v Linzi do semifinále, bodovo sa Kontovej vyrovná, v prípade postupu do finále sa Slovenka dostane pred britskú jednotku. Tá je zatiaľ na poslednej ôsmej postupovej priečke na MS WTA.

"Hrala som dobre, bola som pripravená na ťažký zápas. Bola som agresívna, vyhrávala som aj dlhé výmeny. Viem, o čom tu bojujem. Vo štvrťfinále očakávam tiež ťažký zápas," povedala v pozápasovom rozhovore priamo na kurte Cibulková.