VIDEO Djokovič v Šanghaji titul neobháji: V boji o finále senzačne skončil na rakete Španiela

Novak Djokovič titul v Šanghaji neobhájiNovak Djokovič titul v Šanghaji neobháji Zdroj: SITA

ŠANGHAJ - Srbský tenista Novak Djokovič neobháji titul na turnaji ATP Masters 1000 v Šanghaji. Po vydretom štvrťfinálovom triumfe nad Nemcom Mischom Zverevom nestačil v sobotu na Roberta Bautistu Aguta a za 108 minút mu podľahol dvakrát 4:6, ktorý ho zdolal po piatich prehrách vo vzájomných súbojoch. Pre svetovú jednotku je to prvá prehra od 11. septembra, keď vo finále US Open podľahol Švajčiarovi Stanovi Wawrinkovi.

Obhajca titulu a celkovo trojnásobný víťaz šanghajského turnaja Masters Djokovič mal namále už v piatkovom štvrťfinále. S nemeckým kvalifikantom Mischom Zverevom prehral prvý set a druhý zachránil až v tajbrejku.

Aj dnes často chyboval a po strate prvej sady si vybil zlosť na rakete. Aj vo viac ako hodinu trvajúcom druhom sete stratil servis ako prvý, dvakrát to ešte súperovi oplatil, ale štvrtý mečbal už neodvrátil.

Devätnásty hráč svetového rebríčka Bautista je tento rok vo finále štvrtýkrát. Uspel zatiaľ dvakrát, celkovo má na konte štyri turnajové tituly. Jeho súperom bude Brit Andy Murray, ktorý v dvoch setoch zvíťazil nad Gillesom Simonom z Francúzska.

Djokovič prvýkrát od roku 2014 našiel premožiteľa na niektorom z podujatí ATP Masters 1000. "Po mentálnej stránke som sa necítil dobre. Mal som ťažké nohy, ale nechcem tým znižovať výkon súpera, ktorý bol skutočne bravúrny. Roberto bol dnes bez pochýb lepší hráč, pôsobil na kurte konzistentnejšie. Ja som urobil príliš veľa nevynútených chýb najmä pri vlastnom servise," povedal Djokovič.

Roberto Bautista Agut (15-Šp.) - Novak Djokovič (1-Srb.) 6:4, 6:4

Andy Murray (V. Brit.-2) - Gilles Simon (Fr.) 6:4, 6:3

Viac o téme: Novak Djokovič ATP World Tour Masters 1000 Rolex Roberto Bautista Agut
  • Zdroj: TASR, ČTK