VIDEO Chelsea ovládla šláger s Leicestrom: Úradujúceho šampióna zdolala rozdielom triedy

Diego Costa a jeho gólové oslavyDiego Costa a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA

LONDÝN - Futbalisti FC Chelsea triumfovali v sobotnom domácom stretnutí 8. kola najvyššej anglickej súťaže nad Leicesterom City 3:0. Do siete úradujúceho majstra postupne skórovali Diego Costa, Eden Hazard a Victor Moses. Úradujúci majster čaká na vonkajšiu výhru od apríla, v tejto sezóne na súperových ihriskách prehral všetky štyri zápasy pri skóre 3:13.

Už v siedmej minúte "Blues" otvorili skóre, keď Hazardov rohový kop Matič pätičkou predĺžil k voľnému Costovi, ktorý si pripísal siedmy gól v sezóne a vedie tabuľku strelcov. Španielsky útočník sa v 62 zápasoch za Chelsea priamo podieľal na 50 góloch: 39 dal a na 11 prihral. Leicester inkasoval v tomto ročníku Premier League už piaty gól po rohu, čo sa nestalo žiadnemu inému tímu.

A s "Líškami" to bolo v prvom polčase ešte horšie. Luiz z priameho kopu trafil len spojnicu bránky, v 33. minúte si už ale s gólmanom Schmeichelom poradil Hazard. Belgičan má na konte 44 ligových gólov a od jeho debutu v súťaži v auguste 2012 sa žiadny záložník nepresadil viackrát.

Chelsea mala v druhej polovici aj trochu šťastie, keď Luiz zrazil loptu do tyče vlastnej bránky. Blízko ku gólu bol aj domáci stredopoliar Kanté, ktorý sa v minulej sezóne radoval z titulu Leicestru, jeho pokus ale obranca Morgan vyrazil mimo.

Desať minút pred koncom definitívne rozhodol po podarenej Chalobahově efektné prihrávke Moses. Leicester z posledných troch duelov získal jediný bod a nachádza sa až na 13. mieste.

Líder tabuľky Manchester City doma iba remizoval s Evertonom 1:1, keď na vedúci gól Romela Lukakua odpovedal domáci Durán Nolito. Toto zaváhanie "Citizens" využil Arsenal, ktorý si doma poradil so Swansea 3:2 a to aj napriek vylúčeniu Granita Xhaku v 70. min. Dva góly domácich zaznamenal Theo Walcott, tretí pridal Mesut Özil. Arsenal sa bodovo dotiahol na Manchester City na čele tabuľky.

FC Chelsea - Leicester City 3:0 (2:0)
Góly: 7. Costa, 33. Hazard, 80. Moses

Arsenal Londýn - Swansea 3:2 (2:1)
Góly: 26. Walcott, 33. Walcott, 57. Özil - 39. G. Sigurdsson, 66. Bastón, ČK: 70. G. Xhaka (Arsenal)

Bournemouth - Hull City 6:1 (3:1)
Góly: 5. Daniels, 41. S. Cook, 45. a 65. Stanislas (2. z pok. kopu), 83. C. Wilson, 88. Gosling - 34. R. Mason