VIDEO Trenčín padol v Michalovciach aj po druhýkrát, Trnava nestačila na Podbrezovú

Hráč Trnavy Peter Čögley a hráč Podbrezovej Endy BernadinaHráč Trnavy Peter Čögley a hráč Podbrezovej Endy Bernadina Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

MICHALOVCE - Gólmi Igora Žofčáka a Emmanuela Mensaha v záverečnej štvrťhodinke prvého polčasu zvíťazili futbalisti Michaloviec nad súpermi z Trenčína 2:0 a pripísali si už piate víťazstvo v sezóne. Domáci zároveň úspešne nadviazali na víťazstvo nad Trenčínom z úvodného kola sezóny (2:1). Na druhej strane majstrovský AS sa naďalej trápi v koncovke, utrpel už šiestu prehru a piatykrát v tomto súťažnom ročníku neskórovali.

Michalovce doma zdolali majstra

Michalovčania začali proti majstrovi nebojácne a už v 10. minúte mohli otvoriť skóre, Koscelník však strelou z prvej tesne minul. Na druhej strane prenikol domácou obranou Bala, ale jeho strela išla tesne vedľa. Veľmi dôležitý okamih sa odohral v 29. minúte, keď pred unikajúcim Mensahom zatiahol ručnú brzdu Gabriel a videl za to červenú kartu. Majster dostal okamžite dvojitý trest, pretože z následného priameho kopu trafil perfektne pod brvno Žofčák. O chvíľu mohli domáci viesť už o dva góly, ale Danko a po ňom ani Koscelník  neupratali do brány Mensahov center. V záverečných minútach prvého polčasu dali o sebe vedieť aj oslabení hostia, ktorí však dva dobre strieľané centre Balu nepretavili na vyrovnávajúci gól. Za nepremenené šance prišiel trest v nadstavenom čase, ked Mensah spoza šestnástky nádherne strelil druhý gól domácich.

V druhom polčase sa obraz hry trochu zmenil. Domáci sa viac stiahli do defenzívnej ulity a na druhej strane hostia mali viac loptu na svojich kopačkách. Znížiť mohli v 47. minúte, Macej však Šulekovu strelu vytlačil na roh. V 61. minúte mohlo zahrmieť aj na druhej strane, lenže Žofčákovu hlavičku Šemrinec vykopol. V 73. minúte Udeh zle rozohral, Škutka však v súboji so Šemrincom neuspel. Michalovčania mohli ešte zvýšiť, ale strieľaný center Regáliho v 90. minúte Kushta poslal tesne mimo žrde.

MFK Zemplín Michalovce - AS Trenčín 2:0 (2:0)
Góly: 31. I. Žofčák, 45.+ Mensah, ŽK: 21. Lawrence, 43. Šulek, 49. Ket - 54. Šimčák, ČK: 30. Reuben Gabriel (Trenčín), rozhodovali: I. Kružliak - Benko, Galo

Zostavy:
Michalovce: P. Macej - Koscelník, Kristi Qose, Sipľak, Šimčák - T. Sedlák - Ivan Kotora (74. Regáli), I. Žofčák (63. Kunca), S. Danko, Mensah - Škutka (76. Kushta)
Trenčín: Šemrinec - Ket (79. Kvocera), Šulek, Kleščík, Skovajsa - Reuben Gabriel - Halgoš (46. Udeh), Lawrence - Kalu, Janga (79. Nwofor), Aliko Bala

Trnava nestačila na Podbrezovú

Značne oslabení Trnavčania sa proti prekvapeniu jesene snažili od začiatku získať územnú prevahu, no sebavedomí hostia ich do 16-ky a k zakončeniu nepúšťali. Naopak, hrozbou pre domácu obranu boli skúsení Viazanko, Kuzma a Šafranko. Prvý vzruch prišiel v 22. minúte, keď centrovanú loptu Jirku odvrátil pred voľným Também kapitán hostí Kostelný do rúk brankára Kuciaka. O štyri minúty po centri Čögleya hlavičku Tambého pod brvno vytiahol Kuciak na roh. O chvíľu Greššák hlavičkoval tesne vedľa brány. Päť minút pred koncom polčasu vyskúšal pozornosť Kuciaka strelou spoza 16-ky Bališ. Hostia v prvom polčase priamou strelou brankára Jakubecha neohrozili.

V druhom polčase sa však "železiari" dostali nečakane do vedenia po hrúbke stopéra Tótha a jeho zbytočnej 'malej domov'. Loptu zachytil Bernadina, obišiel Jakubecha a nezadržateľne skóroval. O päť minút neskôr po rohovom kope hlavičkoval vedľa Greššák. V 65. minúte boli domáci blízko k vyrovnaniu, keď prihrávku Bališa na Tambého vystihol Kostelný a odvrátil pohromu. O minútu neskôr opäť Bernadina išiel sám na Jakubecha, no vystrelil vedľa. V 73. minúte Podbrezová zvýšila svoje vedenie, keď Viazanko zachytil 'malú domov' Čögleya a tečovanou strelou prekonal Jakubecha. V 77. minúte po centri Jirku hlavičkoval Dubec tesne nad bránu. To bolo zo strany domácich všetko, hostia aj za cenu dvoch ošetrovaní a chvíľami zdržovania udržali zaslúžené víťazstvo proti zdecimovanej a rozladenej Trnave.

Spartak Trnava - ŽP Šport Podbrezová 0:2 (0:0)
Góly: 50. Bernadina, 73. Viazanko. Rozhodoval: Vnuk, ŽK: Janso, Greššák - Šafranko, Kuzma, Kuciak, 3320 divákov.

Zostavy a striedania:
Trnava: Jakubech – Čögley, Tóth, Godál, Janso (73. Dubec) – Richnák, Greššák – Jirka, Mikovič, Bališ (69. Gagnon) – També

Podbrezová: Kuciak – Turňa, Krivák, Kostelný, Djordjevič – Kochan, Podio – Viazanko (87. Migaľa), Kuzma (90. Kupčík), Šafranko - Bernadina (90.+ Duda)

Prešov odvolal trénera a zdolal Ružomberok

Futbalisti Tatrana Prešov si pripísali len druhé víťazstvo od svojho letného návratu do najvyššej súťaže. V sobotňajšom zápase 12. kola v domácom prostredí zdolali favorizovaných hráčov MFK Ružomberok 2:1 (1:1). Rozhodnutie padlo v 53. min z kopačky Nigérijčana Musefiu Ashirua, ktorý parádnou strelou prekonal brankára hostí Matúša Macíka. Toto víťazstvo znamená, že Šarišania sa odpútali z poslednej priečky Fortuna ligy, Ružomberčania zrejme prídu o štvrté miesto. Prešovčania nastúpili už bez trénera Stanislava Vargu, ktorého vedenie klubu odvolalo v uplynulých dňoch, lebo nebolo spokojné s herným prejavom. Mužstvo viedol z lavičky doterajší asistent Ján Karaffa.

1. FC Tatran Prešov - MFK Ružomberok 2:1 (1:1)
Góly: 19. P. Katona, 53. Ashiru - 17. Kolčák, ŽK: 26. P. Jacko - 39. Lačný, 62. Kolčák, rozhodovali: Očenáš - Brendza, Kováč

Zostavy:
Prešov: Talian - M. Petko (34. R. Kačala), Dzurík, P. Jacko, A. Beneš - Ashiru, Micherda (86. Bujňák), D. Keresteš, D. Leško - P. Katona (77. Kubuš) - J. Rolinc
Ružomberok: Macík - P. Maslo, J. Maslo, D. Kružliak, Kolčák (84. Kupec) - Martin Nagy, Sapara (62. Ďubek) - E. Daniel, J. Mareš (46. Chrien), Gál-Andrezly - Lačný

Myjava doma víťazne štvrtýkrát v sérii

Futbalisti Spartaka Myjava potvrdili rolu favorita v domácom súboji s FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble, v 12. kole Fortina ligy zvíťazili 2:0 a upevnili si tretiu priečku v tabuľke. V 16. min otvoril skóre Vladimír Kukoľ, keď profitoval z veľkej chyby hosťujúcej obrany a zakončil do prázdnej bránky. V 56. min pridal gólovú poistku Jaroslav Machovec z pokutového kopu. Myjavčania predĺžili sériu domácich víťazstiev na štyri a zároveň natiahli šnúru svojho brankára bez inkasovaného gólu v domácom prostredí na 430 minút. Zlaté Moravce si pripísali ôsmu prehru v sezóne a po víťazstve Prešova klesli na tabuľkové dno.

Spartak Myjava - FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 2:0 (1:0)
Góly: 16. Kukoľ, 56. Machovec, ŽK: 57. Boszorád (Zlaté Moravce-Vráble), rozhodovali: Marhefka - Balko, Lieskovský

Zostavy:
Myjava: Matúš Hruška - L. Beňo, Ostojič, P. Pavlík, Machovec - T. Kóňa, Marček - Kukoľ, Bílovský (85. Duga), Brigant (65. P. Sládek) - Ľ. Kolár (48. Holiš)
Zlaté Moravce-Vráble: Pavel Kováč - Boszorád, Ranko, Kapor, Pintér - M. Sedlák, M. Pastva (76. Bariš), Orávik, Obročník - Válovčan (60. Jesus Konnsimbal), Rejdovian (60. Guilavogui)

Viac o téme: FC Spartak Trnava AS Trenčín MFK Zemplín Michalovce ŽP Šport Podbrezová