Tomi Kid ukázal veľkosť svojho charakteru: Aha, kvôli čomu sa vzdal veľkých peňazí!

Tomi Kid Kovács
Tomi Kid Kovács

NITRA - Slovenský boxer Tomáš Kovács sa víťazstvom nad Gruzíncom Giorgim Berošvilihom rozlúčil so svojou profesionálnou kariérou. Rukavice zavesil na klinec vo veku 39 rokov po jubilejnom 30. profesionálnom súboji s bilanciou 28 víťazstiev (z nich sedemnásť pred časovým limitom) a dve prehry (obe pred časovým limitom).

"Musí to byť posledný zápas, hoci ešte stále figurujem v rebríčku a dostal som ponuky na súboje v Spojených štátoch amerických alebo Kanade za veľké peniaze. Nebolo však náročné odolať im. Budúcnosť je v mládeži, ktorá ma potrebuje. Spravím všetko pre výchovu čo najviac pästiarov a zlepšenie renomé slovenského boxu. Mohol som sa venovať iba sebe alebo im. V nasledujúcom roku budem mať štyridsiatku, nastal čas odísť do dôchodku," uviedol zakladateľ KO Box Clubu Galanta. 

Pri nástupe do ringu Kovácsom lomcovali veľké emócie, s ktorými sa vyrovnával len ťažko: "Toho som sa bál najväčšmi. Celú noc som nespal, snívalo sa mi o mojej boxerskej minulosti, veď je to tridsať rokov života. Spomenul som si na prvé víťazstvo, prvý pád. Viac som bojoval proti emóciám než s oponentom. Prvýkrát som neriešil žiadne organizačné aspekty a dokonca ani víťazstvo, sústredil som sa výhradne na box. Už v šatni pri rozcvičke som si uvedomil, že bojujem naposledy, Pri príchode som sa rozplakal, možno som slaboch a človek, ktorý podľahne emóciám, ale zanechal som takmer celý môj doterajší život. Neviem o nikom na Slovenku, kto by ťahal profesionálnu kariéru do 39 rokov."

V rámci Kovácsovho rozlúčkového galavečera úspešne ukončil svoje pôsobenie medzi povrazmi aj Michal Babiak. Róbert Rácz technickým knokautom v siedmom kole z desiatich vypísaných pokoril Matúša Babiaka a stal sa profesionálnym majstrom Slovenska v superstrednej divízii. "Videli sme fantastický duel, úplne ma nakopol. Robo je môj zverenec, v nich spočíva budúcnosť. Pripravujeme sa na mládežnícky svetový šampionát, od 17. do 26. novembra v Petrohrade budem konečne oficiálne ako tréner, kým som bol profesionálny pästiar, pravidlá mi to, žiaľ, neumožňovali," uzavrel "Tomi Kid". 


Tagy: Tomi Kid Kovács

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR

DISKUSIA