Plzeň dostala doma výprask od Sparty: Slovenský obranca hviezdou zápasu

Michal ČajkovskýMichal Čajkovský Zdroj: hcsparta.cz

PRAHA - Hokejisti Sparty Praha deklasovali v nedeľňajšom zápase 13. kola českej Tipsport extraligy Škodu Plzeň na jej ľade 5:0. Výrazne sa pod to podpísalo trio Slovákov.

Michal Čajkovský strelil dva góly, Štefan Ružička zaznamenal dve asistencie a Lukáš Cingel jednu.

Sedemzápasovú sériu prehier prerušili hokejisti Karlových Varov, keď v nedeľu zdolali doma PSG Zlín 7:4. Za dôležitým triumfom ich naštartoval slovenský útočník Dávid Gríger otváracím gólom v 6. minúte stretnutia.

Dvadsaťjedenročný center pridal k presnému zásahu aj asistenciu rovnako ako obranca Tomáš Harant.

Tipsport extraliga - 13. kolo:

Škoda Plzeň - Sparta Praha 0:5 (0:3, 0:2, 0:0)
Góly: 2. ČAJKOVSKÝ, 13. Uher (CINGEL), 13. Ihnacak (RUŽIČKA), 21. ČAJKOVSKÝ, 34. Vrána (RUŽIČKA)

Energie Karlove Vary - PSG Zlín 7:4 (3:1, 2:1, 2:2)
Góly: 6. GRÍGER, 7. Rýgl, 8. Rýgl, 30. Tomeček, 37. Harkabus (GRÍGER), 55. Mikulík (HARANT), 60. Tomeček - 19. Říčka, 25. Kubiš, 58. Kubiš, 59. Honejsek

Kometa Brno - HC Olomouc 5:3 (3:0, 1:2, 1:1)
Góly: 4: Hruška, 15: Erat, 17. Kvapil, 21. TRŠKA, 46. Hruška - 31. Vyrůbalík, 34. MIKUŠ, 60. Burian
/M. ČILIAK kryl 22 striel súpera, mal 88-percentnú úspešnosť - B. KONRÁD chytal od druhej tretiny, kryl 19 striel, mal 90,48-perncentú úspešnosť/

Mountfield HK - Piráti Chomutov 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)
Góly: 6. Köhler, 9. Potulný, 23. Jarůšek - 32. Kämpf, 32. SKOKAN
/P. RYBÁR kryl 26 striel, mal 92,86-percentnú úspešnosť - J. LACO chytal od 9. min., kryl 17 striel a mal 94,44-percentnú úspešnosť/

HC VERVA Litvínov - Dynamo Pardubice 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Góly: 30. Černý, 59. Sorvik