VIDEO Na ľade sa poriadne iskrilo: Tatarov Detroit v dvoch bitkách za jeden večer

Bitka medzi Chrisom Neilom a Justinom AbdelkaderomBitka medzi Chrisom Neilom a Justinom Abdelkaderom

DETROIT - Konečne sa mohol tešiť aj Tomáš Tatar a s ním aj zaplnená domáca hala v Detroite. Prvá výhra v sezóne priniesla jednoznačný výsledok 5:1, no Red Wings sa na nej poriadne natrápili. V nervóznom zápase sa stihli dvakrát pobiť.

Krátky úsek v prvej tretine stačil Detroitu na to, aby rozhodol o svojom triumfe. V priebehu šiestich minút strelil tri góly. Gólovej kanonáde však predchádzala bitka dvoch ťažkých váh. Dion Phaneuf aj Jonathan Ericsson majú cez sto kíl a 190 cm. Domácemu Ericssonovi sa podarilo rýchlo strhnúť súperovi prilbu a napokon ho ešte aj dostal na ľad. Bitka však množstvo kvalitných úderov nepriniesla.

V druhej pästnej výmene sa predstavili Justin Abdelkader a Chris Neil. Je známe, že Neil je v provokáciách a bitkách doma. Abdelkader sa ho však nezľakol a hoci sa ich snažili oddeliť hneď dvaja rozhodcovia, napokon predsa len došlo k bitke. Prvý presný úder zasadil Abdelkader, lenže mal veľké problémy udržať na korčuliach stabilitu, čo využil Neil na spodný hák. Zachvíľu bol domáci hráč znovu na ľade, a tu už zasiahli rozhodcovia. V tomto momente už bolo po bitke, no on sa ešte rozhodol vyslať na Neila poslednú ranu, ktorá už nemala prísť.

Viac o téme: Detroit Red Wings Dion Phaneuf Tomáš Tatar Justin Abdelkader Jonathan Ericsson Chris Neil
  • Zdroj: sportky - Rendek