VIDEO Slovan si doma pripísal cenný skalp: Drámu proti Kazani rozuzlilo predĺženie

Radosť hráčov HC Slovan BratislavaRadosť hráčov HC Slovan Bratislava Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava získali v stredu cenný skalp lídra Východnej konferencie KHL, keď zdolali Ak Bars Kazaň na domácom ľade 3:2 po predĺžení. O víťazný gól sa postaral tri sekundy pred koncom nadstavenia Václav Nedorost. Trojzápasovú domácu sériu zakončia zverenci trénera Miloša Říhu v piatok o 19.00 h proti Lade Togliatti.

Po obojstranne opatrnom začiatku sa prvá tretina rozbehla a priniesla niekoľko zaujímavých situácií. Aktívnejší Slovan prestrieľal súpera 16:7, no nepresadil sa ani z vyložených šancí, ktoré mali Vopelka s Valským. V prvom prípade útočník "belasých" puk síce dočiahol, no zblízka namieril len do Galimova, v tom druhom Valský nepremenil výborne zrealizovaný samostatný nájazdový prienik. Hostia sa v útočnom pásme snažili predovšetkým o efektnú kombináciu, no z niekoľkých dobrých uhlov Brusta neprekvapili. Najbližšie ku gólu bol v brejkovej situácii Žukov po Glinkinovom vysunutí, domácu bránku však prestrelil.

Na začiatku druhej tretiny si hostia vybojovali 113-sekundovú presilovku o dvoch hráčov, ale Brust obrovskému tlaku odolal. Za pomoci brániacej sa trojice spoluhráčov neinkasoval z hokejky Glinkina ani Svitova, ktorý sa pred ním ocitol sprava dvakrát sám. Po ubránení dvojnásobného oslabenia dostal početnú prevahu aj Slovan, tesne po jej konci udržal útočné pásmo a otvoril skóre. Meszároš posunul na modrej Kundrátkovi, ktorého razantný švih podľa oficiálneho zápisu usmernil do bránky Chipchura. Inkasovaný gól naštartoval ofenzívny tlak hostí. "Belasí" ho ustáli, zvýšili pohyb smerom dopredu a vrátili sa do boja o stredné pásmo. Najvýraznejšiu snahu predviedla štvrtá formácia Šiška - Lušňák - Vopelka, ktorá vyrobila pred Galimovom poriadny závar, no puk za neho druhýkrát nepretlačila.

Andrej Meszároš a Tomáš Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA

Na začiatku tretej tretiny sa Slovan zbytočne do útoku nehnal. Snažil sa blokovať súperovu streľbu a uľahčiť prácu Brustovi, no s vyčkávacou taktikou neuspel. V 52. minúte Sidorov z obranného pásma perfektne vysunul Varnakova, ktorému Brust uľahčil zakončenie naivným prvým pohybom hokejkou a útočník Kazane po bekhendovej kľučke vyrovnal do prázdnej bránky. V záverečných minútach dejstva prebrali hostia hernú iniciatívu a viackrát sa natlačili do zakončenia, no v riadnej hracej dobe nerozhodli. Slovan ešte v závere zakontroval Valského strelou z otočky, no rovnako bez úspechu.

Po vyrovnanom priebehu predĺženia sa Slovanu napokon podarilo získať o bod navyše, keď tri sekundy pred koncom prepasíroval puk za bránkovú čiaru Nedorost.

Viac o téme: HC Slovan Bratislava Ak Bars Kazaň
  • Zdroj: TASR, športky