VIDEO Hamšíkov Neapol doma nečakane zakopol: Insigne nepremenil penaltu!

Kalidou Coulibaly a Vincent Aboubakar v súboji o loptu Kalidou Coulibaly a Vincent Aboubakar v súboji o loptu Zdroj: SITA

BRATISLAVA - SSC Neapol nečakane prehral v stredajšom stretnutí 3. kola b-skupiny Ligy majstrov 2016/2017 na vlastnom štadióne s Besiktasom Istanbul 2:3. Lorenzo Insigne na začiatku druhej štyridsaťpäťminútovky nezužitkoval možnosť pokutového kopu na vyrovnanie na 2:2.

Z rovnakej štandardnej situácie sa to v 69. minúte síce podarilo Manolovi Gabbiadinimu, ale v 86. minúte rozhodol o triumfe hostí svojím druhým zásahom Vincent Aboubakar. Slovenský reprezentant Marek Hamšík absolvoval celý súboj. V "béčku" ešte Benfica Lisabon triumfovala nad Dynamom Kyjev 2:0.

B-skupina:

SSC Neapol (Tal.) - Besiktas Istanbul (Tur.) 2:3 (1:2)
Góly: 30. Mertens, 69. Gabbiadini (z pok. kopu) - 38. a 86. Aboubakar, 12. Adriano Correia, ŽK: 53. Maggio - 53. Correia, 68. Erkin, 88. Aboubakar, rozhodoval: Sergej Karasiov (Rus.)

Dynamo Kyjev (Ukr.) - Benfica Lisabon (Portug.) 0:2 (0:1)
Góly: 9. Salvio (z pok. kopu), 55. Cervi, ŽK: 34. Korzun - 45. Mitroglou, rozhodoval: David Fernández Borbalán (Šp.)

Viac o téme: Dynamo Kyjev SSC Neapol Besiktas Istanbul Benfica Lisabon