Slováci medzi absolútnou špičkou: Saganovi pomocníci ukázali svoje kvality

Ilustračné foto
Ilustračné foto

ABÚ ZABÍ - Úvodná etapa cyklistických pretekov Okolo Abú Zabí v Spojených arabských emirátoch sa skončila triumfom Taliana Giacoma Nizzoliho z tímu Trek-Segafedo, ktorý v záverečnom špurte zdolal Nemca Johna Degenkolba a Brita Marka Cavendisha.

Medzi šprintérmi sa na 147 km dlhej trati so štartom aj cieľom v Madinat Zayed nestratil Slovák Michael Kolář z tímu Tinkoff, ktorý si vyjazdil solídne šieste miesto. Erik Baška skončil jedenásty a Juraj Sagan s odstupom 3 sekúnd finišoval na 39. mieste. V celkovom priebežnom poradí vďaka bonifikácii Nizzolo vedie o 4 sekundy pred Degenkolbom. Kolář je ôsmy s odstupom 10 sekúnd, Baškovi patrí trinásta a J. Saganovi 41. priečka. 

"Juraj Sagan odviedol dobrú prácu, keď ma dostal do dobrej pozície v poslednom kilometri. Erik mi pomáhal rozbehnúť šprint, zatiaľ čo jazdci na celkové poradie sa schovali v bezpečí. Takticky sme to zvládli perfektne, ale na konci mi chýbala potrebná rýchlosť," cituje oficiálna stránka tímu Tinkoff Michaela Kolářa. 

Víťazný Nizzolo si doprial satisfakciu za nezvládnutý záver nedeľňajších majstrovských pretekov v katarskej Dauhe, kde obsadil piate miesto a zostal tesne bez medaily. Zo zlata sa tam tešil Slovák Peter Sagan a zo striebra už spomenutý Cavendish. "Po dlhom a rýchlom šprinte som naozaj šťastný, že to vyšlo. Po majstrovstvách sveta som si vravel, že si do Abú Zabí pôjdem aspoň po jedno viťazstvo. Som rád, že hneď na úvod mi to vyšlo," uviedol Nizzolo na webe Cyclingnews. 

Výsledky 1. etapy Okolo Abú Zabí (Madinat Zayed - Madinat Zayed, 147 km): 1. Giacomo Nizzolo (Tal./Trek) 3:15:59 hod., 2. John Degenkolb (Nem./Giant), 3. Mark Cavendish (V.Brit./Dimension Data), ... 6. Michael KOLÁŘ (SR/Tinkoff), 11. Erik BAŠKA (SR/Tinkoff) - všetci rovnaký čas ako víťaz, 39. Juraj SAGAN (Tinkoff) +3 s.

priebežné poradie: 1. Nizzolo 3:15:49, 2. Degenkolb +4, 3. Cavendish +6, ... 8. KOLÁŘ, 13. BAŠKA obaja +10, 41. J. SAGAN +13


Tagy: Juraj Sagan Michael Kolář Erik Baška Giacomo Nizzolo

Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
facebook

DISKUSIA