VIDEO Strelecká nemohúcnosť mladíkov pokračuje: Žilina rozhodla o výhre už v úvodnej tretine

Radosť Žilinčanov po góleRadosť Žilinčanov po góle Zdroj: SITA

PIEŠŤANY - Hokejisti HK Orange 20 prehrali vo štvrtok vo vloženom zápase Tipsport Ligy v Piešťanoch s MsHK Žilina 0:3. Žilinskí "vlci" tak v TL vyhrali vo štvrtom zápase za sebou a to ich katapultovalo z poslednej na aktuálne siedmu priečku tabuľky s 20 bodmi.

Zápas hostia rozhodli už v prvej tretine. Strelili v nej tri góly, z toho dva v 13. minúte. Najprv prečíslenie využil Holovič, potom pekne trafil po prihrávke spoza bránky Ondruš. Tretí gól hlavný rozhodca Jonák uznal po menších diskusiách, keďže pôvodne avizoval hráča v bránkovisku.

Po bezgólovej druhej tretine sa ani v treťom dejstve strelci nevyznamenali, tempo už pokleslo a duel sa v pokoji dohral. Stále tak platí, že mladí zverenci trénera Ernesta Bokroša ani raz nezabodovali a strelili len 8 gólov.

HK Orange 20 - MsHK Žilina 0:3 (0:3, 0:0, 0:0)
Góly: 13. Holovič (Švec, Švihálek), 13. Ondruš (Švec, Gmitter), 15. Brejčák (Konečný, Drábek). Rozhodovali: Jonák, Majling - Kacej, Gegáň, vylúčení: 5:2, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 137 divákov.

HK Orange 20: Durný - Hain, Trška, Košecký, Jendroľ, Bdžoch, Danko, Pokorný, Hedera - Hecl, Sádecký, Pataky - Žiak, Oško, Pätoprstý - Sloboda, Murín, Váňa - Vybíral, Jaško, Liška

MsHK Žilina: Tomek - Rehák, Mikuš, Kříž, Brejčák, Macejko, Drábek, Prokop, Gutwald - Matis, Hovorka, Handlovský - Jurík, Húževka, Rogoň - Švihálek, Holovič, Konečný - Gmitter, Ondruš, Švec

Ernest Bokroš, tréner HK Orange 20: "Opäť sme nestrelili gól. Zápas sme začali dobre, ale v prvej tretine sme inkasovali tri góly. To sa nám doteraz nestalo, aby sme takto vysoko prehrali prvú časť. Ďalšie dve tretiny sme hrali dobre, so súperom sme hrali vyrovnane, ale na zlepšenie výsledku to už nestačilo. Stále musíme pracovať na tom, aby sme boli strelecky efektívnejší."

Viac o téme: HK Orange 20 MsHK Žilina