VIDEO strhujúcej špurtérskej bitky: Slováci vpredu, víťazom Cavendish

Mark Cavendish
Mark Cavendish

ABÚ ZABÍ - Strieborný muž z nedávnych majstrovstiev sveta v Katare Mark Cavendish sa stal víťazom piatkovej 2. etapy na cyklistických pretekoch kategórie 2.HC Okolo Abú Zabí. Britský jazdec v službách tímu Dimension Data zdolal v Abú Zabí po 115 km talianskych šprintérov Eliu Vivianiho (Sky) a Andreu Guardiniho (Astana) a napravil si chuť po neúspešnom svetovom šampionáte, kde nestačil na Petra Sagana.

Štvrtkový víťaz úvodnej etapy Giacomo Nizzolo (Trek-Segafredo) skončil šiesty. V družstve Tinkoff v piatok pracovali opäť pre Michaela Kolářa, ktorý sa napokon umiestnil na ôsmej pozícii. Erik Baška finišoval trinásty, Juraja Sagana klasifikovali na 71. pozícii. 

Na čelo priebežného celkového poradia sa posunul Cavendish, pred Nizzolom vedie s náskokom štyroch sekúnd. Na treťom mieste figuruje Belgičan Jens Keukeleire z tímu Orica-BikeExchange s mankom piatich sekúnd. Kolářovi patrí 10. priečka, zaostáva o 14 sekúnd rovnako ako pätnásty Erik Baška. Juraj Sagan je 51. s mankom 17 sekúnd. V sobotu je na programe vrchárska etapa z Al-Ainu do Jebel Hafeetu (150 km), ktorá by mala rozhodnúť o víťazovi pretekov. 

Výsledky - Okolo Abú Zabí 2016 - piatok: 

2. etapa (Abú Zabí - Abú Zabí, 115 km): 1. Mark Cavendish (V. Brit.) Dimension Data 2:32:21 h, 2. Elia Viviani, Sky, 3. Andrea Guardini, Astana, 4. Jakub Mareczko (všetci Tal.) Willier-Southeast, 5. Jean-Pierre Drucker (Lux.) BMC Racing, 6. Giacomo Nizzolo (Tal.) Trek-Segafredo,... 8. Michael Kolář, 13. Erik Baška, 71. Juraj Sagan (všetci SR) všetci Tinkoff - všetci rovnaký čas ako víťaz 

Poradie po 2. etape: 1. Mark Cavendish (V. Brit.) Dimension Data 5:48:06 h, 2. Giacomo Nizzolo (Tal.) Trek-Segafredo +4 s, 3. Jens Keukeleire (Belg.) Orica-BikeExchange +5, 4. Elia Viviani (Tal.) Sky, 5. John Degenkolb (Nem.) Giant-Alpecin - obaja +8, 6. Andrea Guardini (Tal.) +10,... 10. Michael Kolář +14, 15. Erik Baška +14,... 51. Juraj Sagan (všetci SR) všetci Tinkoff +17. 


Tagy: Mark Cavendish Juraj Sagan Michael Kolář Erik Baška

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA