Halepová s prvým triumfom v Singapure: V Cibulkovej skupine zdolala Keysovú

Simona Halepová
Simona Halepová

SINGAPUR - Rumunská tenistka Simona Halepová zvíťazila za 69 minút s prehľadom 6:2, 6:4 nad Američankou Madison Keysovou v prvom z dvoch nedeľňajších stretnutí v základnej Červenej skupine dvojhry na úvod koncoročného výberového šampionátu BNP Paribas WTA Finals presented by SC Global v Singapure (23. - 30. októbra, celková dotácia 7 miliónov USD aj so štvorhrou, tvrdý povrch v hale Singapore Indoor Stadium v komplexe Sports Hub).

Dvadsaťpäťročná finalistka tohto podujatia z predvlaňajška Halepová proti 21-ročnej debutantke medzi elitou Keysovej preklopila v otváracom sete z 0:1 na 5:1 a v ôsmej hre sa presvedčivo dopodávala na 15. V druhej časti nedoplatila na to, že súperku pustila zo 4:2 na 4:4. V deviatom geme totiž zvládla ďalší brejk a potom už neváhala. Zužitkovala tretí mečbal. Halepová zvýšila v štatistike proti Keysovej na 5:1, vyzývateľku prekonala piaty raz za sebou. 


"Vedela som, že to bude ťažký zápas. Keysová je výborná hráčka s kvalitným podaním, loptičky z jej rakety často lietajú rýchlosťou 150 km/h. Bola som silná na nohách a dokázala som ju rozbehať, to bol kľúč k úspechu. MS WTA Tour sú pre mňa špeciálny turnaj. Nezabudnem na rok 2014, keď som aj vďaka podpore singapurských fanúšikov zdolala v skupine Serenu Williamsovú," povedala Halepová v prvom interview priamo na kurte.      

O 13.30 h SELČ v rovnakej skupine nastúpi Dominika Cibulková proti ľavorukej nemeckej líderke singlového renkingu Angelique Kerberovej, s ktorou má bilanciu 4:4, pričom spočiatku viedla 4:0. Dianie v Bielej skupine sa začne v pondelok duelmi Agnieszka Radwanská (Poľ.-2) - Svetlana Kuznecovová (Rus.-8) a Karolína Plíšková (ČR-4) - Garbine Muguruzová-Blancová (Šp.-5). Prvý je na programe o 13.30 h SELČ, druhý hneď po ňom. 

Červená skupina - výsledok: 

Simona Halepová (Rum.-3) - Madison Keysová (USA-6) 6:2, 6:4 za 69 minút 


Tagy: Simona Halepová Madison Keysová

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA