VIDEO Radwanskú čaká kľúčový boj o semifinále: Postupové nádeje Španielky zhasli

Agnieszka RadwaňskáAgnieszka Radwaňská Zdroj: TASR

SINGAPUR - Poľská obhajkyňa trofeje Agnieszka Radwanská nasadená ako druhá zvíťazila za 97 minút 7:6 (1), 6:3 nad španielskou päťkou podujatia Garbine Muguruzovou-Blancovou v záverečnom druhom stredajšom stretnutí v základnej Bielej skupine dvojhry na koncoročnom výberovom šampionáte tenistiek BNP Paribas WTA Finals presented by SC Global v Singapure (23. - 30. októbra, celková dotácia 7 miliónov USD aj so štvorhrou, tvrdý povrch v hale Singapore Indoor Stadium v komplexe Sports Hub).

Radwanská tým zabezpečila postup do sobotňajšieho semifinále pre Svetlanu Kuznecovovú. Ruska je istou víťazkou skupiny. Naopak, Španielka už nemá nádej na prienik do víkendového diania. Staršia zo sestier Radwanských bude v piatok priamo bojovať o miestenku s Češkou Karolínou Plíškovou, ktorá v stredu podľahla Kuznecovovej za 137 minút tesne 6:3, 2:6, 6:7 (6). Poľka má s Češkou povzbudzujúcu vzájomku 6:0.

Dvadsaťsedemročná Krakovčanka "Aga" Radwanská, tretia v dlhodobom hodnotení, vyrovnala proti hrdinke tohtoročného vrcholného parížskeho antukového Roland Garros Muguruzovej-Blancovej na 4:4. Pripomenula svoj vlaňajší šampionátový tesný úspech 6:7 (5), 6:3, 7:5, medzičasom sa nestretli. Na WTA Finals zaznamenala finalistka Wimbledonu 2012 Radwanská okrúhly 10. jednotlivý triumf (popri 13 nezdaroch). Dvadsaťtriročná Španielka s venezuelským rodiskom Muguruzová-Blancová klesla na 3:3, hoci spočiatku mala skóre 3:0. Minulý rok ako novicka v singli prešla skupinou s čistým kontom, potom však v semifinále nestačila práve na A. Radwanskú, v pondelok z mečbalu podľahla Kar. Plíškovej.

Agnieszka Radwaňská Galéria fotiek (8) Zdroj: TASR

Radwanská v otváracom sete proti Muguruzovej-Blancovej viedla 4:2, ale aj zaostávala 4:5 s brejkom. Dostala sa však nazad a v tajbrejku jej patrili všetky body od skóre 1:1. V druhej časti vyrovnala z 0:2 na 2:2 a od skóre 2:3 už nepustila súperke ani gem.

Vo štvrtok sa rozhodne o postupujúcich do semifinále z Červenej skupiny. Na programe sú duely Simona Halepová (Rum.-3) - Dominika Cibulková (SR-7) a Angelique Kerberová (Nem.-1) - Madison Keysová (USA-6) so začiatkami o 10.00 h SELČ a 13.30 h SELČ. Cibulková potrebuje vlastné víťazstvo presne 2:0 na sety v kombinácii s rovnako hladkým triumfom Kerberovej.

Agnieszka Radwanská (Poľ.-2) - Garbine Muguruzová-Blancová (Šp.-5) 7:6 (1), 6:3 za 97 minút

Svetlana Kuznecovová (Rus.-8) - Karolína Plíšková (ČR-4) 3:6, 6:2, 7:6 (6) za 137 minút