Cannavaro má jasno v Zlatej loptu: Zaslúži si ju Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo

MADRID - Niekdajší taliansky futbalový reprezentant Fabio Cannavaro je presvedčený, že Cristiano Ronaldo si zaslúži vyhrať Zlatú loptu za rok 2016. Podľa 43-ročného Neapolčana bol CR7 kľúčovou postavou Realu Madrid pri tohtoročnom triumfe v Lige majstrov, o niekoľko týždňov z pozície kapitána doviedol Portugalsko k historickému titulu majstra Európy.

Spoločne s obrancom Pepem mu tak patrí titul kontinentálneho šampióna na klubovej aj reprezentačnej úrovni. "Cristiano Ronaldo si zaslúži vyhrať ´Ballon d'Or´, o tom niet pochýb," skonštatoval kapitán majstrov sveta 2006 a držiteľ Zlatej lopty z uvedeného roku Cannavaro pre denník Marca, citoval ho aj portál squawka.com.


Cristiano Ronaldo sa v úvode tejto sezóny prezentuje slabšou streleckou formou ako v minulých rokoch. Viacerí za tým vidia následky zranenia kolena z finále ME 2016, ktoré mu spôsobil Francúz Dimitri Payet. "Niekoľko zápasov síce neskóroval, ale nemali by sme zabúdať, čo všetko už v tomto roku dosiahol. Carlo Ancelotti často vravieval, že keď začínate zápas s Cristianom v zostave, akoby ste už v tej chvíli viedli 1:0," doplnil bývalý hráč Juventusu Turín, Realu Madrid či Interu Miláno.


Tagy: Cristiano Ronaldo Zlatá lopta Fabio Cannavaro Ballon d'Or

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA