VIDEO Slovan zakončil trip víťazstvom: Po ťažkom boji zdolal Severstaľ Čerepovec

Slovan zakončil trip víťazstvom: Po ťažkom boji zdolal Severstaľ ČerepovecSlovan zakončil trip víťazstvom: Po ťažkom boji zdolal Severstaľ Čerepovec Zdroj: hcslovan.sk

ČEREPOVEC - HC Slovan Bratislava triumfoval v sobotnom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade Severstaľu Čerepovec 3:1. Hostia skórovali v presilovej hre, oslabení i rovnovážnom počte, v závere prvej tretiny sa presadil Marek Ďaloga, koncom druhého dejstva udrel Jeff Taffe a krátko pred treťou sirénou dal gól Kyle Chipchura.

Zverenci Čecha Miloša Říhu sa v tabuľke Západnej konferencie dotiahli na svojho sobotného súpera na rozdiel jediného bodu. Ukončili piaty tohtosezónny trip, na ktorom predtým nestačili na SKA Petrohrad a CSKA Moskva. Na ďalší odcestujú na budúci mesiac, 8. novembra nastúpia v Jekaterinburgu.

Bratislavčania hrali v úvode v oslabení pri vylúčení Jegliča, tlak domácich prežili bez inkasovaného gólu. Vzápätí sa na trestnú lavicu porúčal Petráš a pokračovala tak prevaha Čerepovca, ktorý nezužitkoval ani druhú presilovku v krátkom časovom slede. Aj v rovnovážnom počte sa častejšie hralo v obrannom pásme Slovana, brankár Brust bol v permanencii na rozdiel od jeho náprotivka Kovářa, v jednom prípade mu pomohla žrď. Hra sa začala prelievať až v druhej polovici tohto dejstva, do prvej šance hostí sa dostal Nedorost v 14. minúte, dvoma strelami sa prezentoval Plastino. Po pokuse Cheechooa zabránili domáci faulom Rosandičovi v dorážke a Slovan premenil hneď úvodnú početnú výhodu, v 19. minúte otvoril skóre Ďaloga.

Na začiatku druhej tretiny sa nezopakovala jednosmerná premávka na bránku Brusta, Bratislavčania čerpali z povzbudivého momentu, ktorým bol vsietený zásah do šatne. Vďaka vyhraným vhadzovaniam sa držali v útočnom pásme, v 24. minúte musel Kovář pohotovo hasiť strelu Nedorosta. Ich aktivitu pribrzdilo viac než minútové oslabenie o dvoch mužov po vylúčeniach Šišku a Meszároša, ktorému sa "belasí" ubránili. Nasledovala nevyužitá presilovka hostí, potom na opačnej strane Brusta neprekonali členovia elitnej formácie Severstaľu Kagarlickij, Polák ani Černov. Pri tretej presilovke Slovana v zápase nezvýšil náskok v obrovskej príležitosti Cheechoo. V závere prostrednej časti poslali rozhodcovia Bratislavčanov do početnej nevýhody za príliš veľa mužov na ľade, "belasí" nielenže odolali tejto možnosti domácich, ale zvýšili svoje vedenie. Cheechoo vybojoval puk a naservíroval ho Taffeovi, ktorý v 37. minúte upravil na 2:0. V tom istom oslabení sa osamotene rútili dopredu Zigo s Chipchurom, prvý menovaný vzal zodpovednosť na vlastné plecia, no nepochodil zoči-voči Kovářovi.

Čerepovec odštartoval tretie dejstvo dohrávaním svojej ďalšej presilovky, Brust nekapituloval ani v nej. Nepriaznivý stav, ako aj tabuľková blízkosť velili pridať obrátky Severstaľu, ten si pri vylúčení Starostu nevypracoval súvislejší tlak. Z jedného protiútoku mohol ešte viac odskočiť Slovan, Taffe s Jegličom sa nepresadili proti Kovářovi. Bratislavčania sa od domácich nenechali trvalejšie zatlačiť, inkasovali však kontaktný gól. V 56. minúte neudržal Brust nahodený puk, Monachov sa obtočil okolo bránky a znížil. O troch bodoch pre hostí definitívne rozhodol v 59. minúte Chipchura, ktorý skóroval po individuálnej akcii.

Viac o téme: Severstal Čerepovec HC Slovan Bratislava
  • Zdroj: TASR, športky