Bývalý reprezentačný brankár pokračuje v kariére: Prijal ponuku dedinského klubu!

Kamil ČontofalskýKamil Čontofalský Zdroj: slavia.cz

ZBUZANY - Slovenský niekdajší futbalový reprezentant Kamil Čontofalský pôsobí v regionálnom českom klube FK Zbuzany 1953.

Síce nezneškodnil ani jeden z dvoch pokutových kopov domáceho AFK Sokol Semice v nedeľňajšom zápase 11. kola regionálnej súťaže Ondrášovka KP pod hlavičkou Stredočeského krajského futbalového zväzu, jeho mužstvo však zvíťazilo pohodlne 7:2 a patrí mu druhá priečka v tabuľkovom poradí.

Zaujímavosťou je, že aj Zbuzany, ktoré majú približne 1200 obyvateľov, v predmetnom dueli premenili dve penalty. Zbuzany vybojovali v doterajšom priebehu nižšej súťaže 23 bodov, lídrom je FK Brandýs nad Labem s 30 bodmi.

Tridsaťosemročný Košičan Čontofalský pomáha Zbuzanom od augusta pre zranenie iného gólmana. Koncom minulého roka ukončil svoje pôsobenie v americkom klube Tampa Bay Rowdies. V USA pôsobil aj vo Fort Lauderdale Strikers. Tridsaťštyrinásobný slovenský reprezentant (2002 - 2009) je bývalý brankár Bohemiansu Praha či Zenitu Petrohrad. Pre Čontofalského boli najúspešnejšie práve roky strávené v Zenite. Triumfoval v ruskej najvyššej súťaži a v roku 2008 aj v Pohári UEFA (dnes Európska liga) a Európskom superpohári.

Viac o téme: Kamil Čontofalský FK Zbuzany 1953
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: slavia.cz
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články