Hrozný rok Jána Sýkoru: Po veľkých patáliách nastúpil za Třinec po deviatich mesiacoch

Ján Sýkora
Ján Sýkora

TŘINEC - Třinecký útočník Ján Sýkora sa v januári postupne dostával po presune z Plzne do Třinca do formy. Strelil štyri góly v desiatich zápasoch, než prišlo zranenie, ktoré mu predčasne ukončilo sezónu.

Zdravotné problémy v podobe astmy a virózy ho spomalili aj v priebehu letnej prípravy, preto za Třinec nastúpil znovu až včera po deviatich mesiacoch. Návrat nebol víťazný, hostia z Litvínova si z Werk Areny odviezli dva body za výhru 3:2 po predĺžení. Práve jeho bývalý klub Plzeň si v nedeľu odviezol dokonca všetky body po výhre 4:3 a postaral sa tak o vôbec prvú porážku oceliarov v základnej hracej dobe v tejto sezóne.

"Bol to vyrovnaný súboj. Je škoda, že sme doma prehrali druhý zápas za sebou," povedal k zápasu Sýkora, ktorému podľa jeho slov choroba ubrala zhruba sedem kíl. "Musíš mať dobré leto, aby si bol fit na sezónu a vydržal záťaž. Už si myslím, že som dohnal dlh a kondične som na tom už výborne," pochvaľoval si.

Do hernej pohody sa mal dostať v prvoligovom Frýdku-Místku, kde začal nový ročník. V partnerskom klubu oceliarov ale v trinástich dueloch vôbec nebodoval. "Už tie nuly musím prekonať. Som trochu mimo formu. Jednoducho sa mi nedarí dať gól. A keďže ani nebodujem, snažím sa to nahradiť inou prácou. Nič iné, než drieť, mi nezostáva. Musím čakať a veriť, že to príde," podotkol dvadsaťšesťročný útočník.

Či zostane v kádri, v ktorom chýba pre zranenie niekoľko hráčov, netuší. "Záleží na trénerovi. Ale budem o to bojovať," uistil Sýkora, ktorý v zápase proti Litvínovu pôsobil vo štvrtej formácii a pripísal si jeden záporný bod, keď bol na ľade pri vedúcom góle súpera. "Je škoda, že keď sme otočili z 0:1 na 2: 1, tak sme rýchlo na to inkasovali druhý gól. Prepadli sme tam," ľutoval Sýkora. "Našťastie sme v lige hore a každý bodík sa počíta. Snáď už ale ďalší zápas (v nedeľu so Spartou) vyhráme," uzavrel Sýkora.


Tagy: Ján Sýkora HC Oceláři Třinec

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
ČTK
Foto:
hcocelari.cz

DISKUSIA