VIDEO Slovan potvrdil výbornú formu: Belasí si poradili so skalopevnou obranou Podbrezovej

Gólové oslavy futbalistov bratislavského SlovanaGólové oslavy futbalistov bratislavského Slovana Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v nedeľňajšom zápase 14. kola Fortuna ligy 2016/2017 na Pasienkoch nad ŽP Šport Podbrezová 2:0. "Belasí" sú v tabuľke tretí s 26 bodmi, "železiari" zostali druhí, no na Slovan už majú náskok len dva body.

Hostia prišli do Bratislavy s povesťou kvalitnej defenzívy a to spočiatku aj potvrdzovali. Sústredili sa na defenzívu a nechali hrať domácich. Tí hostí ohrozovali najprv vzduchom, v 4. minúte hlavičkoval nebezpečne Saláta, brankár Kuciak vyrazil na roh. V 11. minúte Schet nacentroval na Čavriča, jeho nepresná rybička ale cestu do siete nenašla. Podbrezová nebola nebezpečná smerom dopredu, domáci museli prekonávať jej hradbu. To sa im podarilo v 27. minúte, keď z ľavej strany išla lopta do ohňa od Kubíka, poodrážala sa až k voľnému Čavričovi, ktorý osamotený z päťky strelou k tyčke otvoril skóre. Obraz hry sa nezmenil ani po góle. Slovan sa druhýkrát presadil v 41. minúte, Čavričov center z ľavej strany Oršula tečoval ku Kubíkovi, ktorý sa presadil strelou z okolia penaltového bodu.

Do druhého polčasu sa išlo bez striedaní, domáci mali stále územnú prevahu. Hostia síce postupne pridali plyn, ale ich snaha bola skôr platonická. Slovan kontroloval priebeh. Veľa futbalovej krásy k videniu nebolo. Slovan si výhru už postrážil a stále tak platí, že "železiari" na Pasienkoch ešte nezabodovali ani v jednom zo štyroch ligových zápasoch.

Slovan Bratislava - ŽP Šport Podbrezová 2:0 (2:0)
Góly: 27. Čavrič, 41. Kubík, ŽK: Šafranko, Viazanko (obaja Podbrezová), rozhodoval: Vnuk, 645 divákov.

Slovan: Mucha – Kotula, Saláta, de Marco, Kubík – Savičevič, De Kamps (59. Rigo) – Schet, Soumah (84. Cleber), Oršula - Čavrič (68. Priskin)

Podbrezová: Kuciak – Turňa, Krivák, Kupčík, Djordevič – Vajda, Podio - Viazanko, Kuzma (76. Kochan), Šafranko (80. Breznaník) – Bernadina

Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej: "Z nášho pohľadu to bol zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom sme nedokázali preniesť našu celotýždňovú prípravu na zápas. Slovan bol agresívnejší a dokázal využiť dve situácie. Druhý polčas bol o niečom inom, boli sme aktívnejší. Už sa to podobalo tomu, čomu sa chceme blížiť. Slovanu gratulujem k víťazstvu."

Ivan Vukomanovič, tréner Slovana: "V prvom polčase sme hrali dobre, boli sme schopní tvoriť si šance a využiť dve z nich. Boli sme agresívni a aktívni, zbierali sme lopty. V druhom polčase sme chceli nechať súpera hrať ofenzívnejšie a byť organizovaní, resp. dať gól z protiútoku. Som rád, že sa podarilo zvíťaziť. Podbrezová ukázala kvalitu a nie je náhoda, že je druhá."

Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava ŽP Šport Podbrezová