Brankár Slovana s výborným výkonom: Brustova premiéra v reprezentácii skončila triumfom

Brankár HC Slovan Bratislava Barry Brust Brankár HC Slovan Bratislava Barry Brust Zdroj: SITA

BUDAPEŠŤ - Kanadská hokejová reprezentácia zvíťazila v Budapešti v príprave na nadchádzajúci Nemecký pohár v Augsburgu nad výberom Maďarska 5:1. Domáci síce po góle Istvána Sofrona zo 14. min viedli, ale javorové listy rýchlo vyrovnali a napokon hladko vyhrali.

Premiérový štart v kanadskej reprezentácii si pripísal brankár Slovana Bratislava Barry Brust, ktorý chytal do polovice duelu a potom miesto v bránke prenechal Dannymu Taylorovi. "Na začiatku zápasu sme mali problémy, postupne sme sa zohrali a z minúty na minútu boli lepším tímom. Obliecť si dres Kanady, ktorá má tisícky skvelých hráčov, je niečo výnimočné," vyhlásil podľa webu jegkorongszovetseg.hu kapitán kanadského výberu Max Talbot.

Maďarsko - Kanada 1:5 (1:1, 0:2, 0:2)
Góly: 14. Sofron (Köger) - 14. Holzapfel (Parkes, Genoway), 25. Kozun (McNeill, Talbot), 37. Szczechura (Clark), 41. Holloway (Scott, Buck), 42. Szczechura (Lammers)

Viac o téme: Maďarsko Kanada Barry Brust