Horúca správa z hokejového Slovana: Klub posilní Tomáš Kopecký!

Tomáš Kopecký
Tomáš Kopecký

BRATISLAVA - Vedenie Slovana Bratislava sa dohodlo na spolupráci so slovenským hokejistom Tomášom Kopeckým. Tridsaťštyriročný útočník podpísal podľa informácií webového portálu denníka Nový čas s účastníkom KHL mesačný kontrakt. Premiéru v "belasom" drese by mal absolvovať 15. novembra proti Jokeritu Helsinki.

Kopecký dohral uplynulý ročník v drese českého extraligistu Oceláři Třinec, klub mu však v lete oznámil, že s ním ďalej nepočíta. Po zmluvných "doťahovačkách" sa napokon nedávno obe strany dohodli a skúsený útočník posilnil do reprezentačnej prestávky materskú Duklu Trenčín. V jej drese odohral päť stretnutí, v ktorých zaznamenal dve asistencie. So Slovanom sa dohodol na spolupráci do ďalšej reprezentačnej prestávky, ktorá je na programe v polovici decembra pre Turnaj štyroch krajín vo Švajčiarsku.

      
Pre dvojnásobného držiteľa Stanleyho pohára to bude prvá skúsenosť v nadnárodnej KHL. Väčšinu doterajšej kariéry strávil v NHL, kde obliekal dresy Detroitu, Chicaga a Floridy. Dovedna má na konte 578 profiligových štartov v základnej časti a ďalších 37 v play off. Na konto si v súčte oboch súťaží pripísal 182 bodov za 73 gólov a 109 asistencií. Kopecký reprezentoval Slovensko na troch svetových šampionátoch a dvoch olympijských turnajoch. V zbierke má striebornú medailu z MS 2012 v Helsinkách.


Tagy: Tomáš Kopecký HC Slovan Bratislava

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA