VIDEO V zámorí to bolo poriadne divoké: Kalifornské derby okorenilo päť bitiek

Hromadná bitka hráčov Kings a DucksHromadná bitka hráčov Kings a Ducks

LOS ANGELES - Šialený nebol iba tento zápas, ale celá noc. V priebehu jedného hracieho dňa sa NHL pobilo hneď trinásť párov hokejistov. Rivalita medzi Los Angeles Kings a Anaheimom Ducks je každému fanúšikovi NHL dobre známa. Boj o Kaliforniu býva poriadne korenistý, no dnes to platilo dvojnásobne.

Zápas sa ešte ani nezačal a už si to rozdali Kyle Clifford  a Jared Boll. Obaja dvakrát takmer spadli, no snažili sa to ustáť, čo sa im aj podarilo. Divákom predviedli pár pekných rán, no veľa škody nenapáchali. Bola to však predzvesť, že sa bude poriadne iskriť.

Prvá tretina sa ešte neskončila a Clifford znovu zhadzoval rukavice. Okamžite po vhadzovaní naskočil na ľad, kde ho už čakal Kevin Bieksa. Celej bitke predchádza slovná výmena, keď bol ešte Clifford na striedačke. 93-kilový útočník Kings začal svižnejšie, súpera zasypal niekoľkými ranami, no potom sa karta obrátila. Celkovo to bolo veľmi vyrovnané, bitka jasného víťaza nemala.

Tretí konflikt vznikol z frustrácie, keďže Kings doma prehrávali už 0:4 a bolo jasné, že je dobojované. V polovici tretej tretiny sa napriek tomu strhla hromadná bitka, v ktorej sa ocitla aj najväčšia hviezda hostí Ryan Getzlaf.

Viac o téme: Los Angeles Kings Anaheim Ducks Jared Boll Kyle Clifford Clayton Stoner Ryan Getzlaf Joseph Cramarossa Jordan Nolan Derek Forbort Nick Shore
  • Zdroj: športky