VIDEO Legia mala cenný skalp na dosah: Real v závere zachraňoval remízu

Cristiano Ronaldo v súboji o loptu Cristiano Ronaldo v súboji o loptu Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Futbalisti Realu Madrid senzačne remizovali v stredajšom dueli Ligy majstrov 2016/2017 na ihrisku Legie Varšava 3:3, keď premrhali dvojgólový náskok. Obhajca trofeje tak nevyužil šancu v predstihu si zabezpečiť postup do jarného osemfinále. Tam sa s určitosťou predstaví Borussia Dortmund po výhre 1:0 nad Sportingom Lisabon v ďalšom zápase F-skupiny.

Real mal vo Varšave raketový úvod, keď ho už v prvej minúte dostal do vedenia exportným halfvolejom ľavačkou spoza šestnástky Gareth Bale. Ešte do prestávky sa do listiny strelcov zapísal aj Karim Benzema, no Legia aj pred prázdnymi tribúnami dokázala skóre otočiť - v 83. minúte dal na 3:2 francúzsky legionár Thibault Moulin. Aspoň bod pre Real zachránil päť minút pred koncom Mateo Kovačič. V úlohe čiarového rozhodcu v tomto dueli figuroval slovenský arbiter Roman Slyško. Lídrom "efka" je Dortmund, ktorý nad Sportingom Lisabon vyhral 1:0. Už v úvode potešila tribúny presná hlavička Adriana Ramosa a "žlto-čierni" si tesný náskok postrážili.

Sumáre zápasov 4. kola LM 2016/2017, streda 2. novembra:

F-skupina:
Borussia Dortmund - Sporting Lisabon 1:0 (1:0)
Gól: 12. Ramos. Rozhodoval: Makkelie (Hol.)

Legia Varšava - Real Madrid 3:3 (1:2)
Góly: 40. Odjidja-Ofoe, 58. Radovič, 83. Moulin - 1. Bale, 35. Benzema, 85. Kovačič. Rozhodovali: Královec - Nadvornik (obaja ČR), SLYŠKO (SR)

Viac o téme: Real Madrid Borussia Dortmund Legia Varšava Sporting Lisabon