VIDEO Po 108 rokoch znovu na vrchole: Chicago zachránil dážď, rozhodovalo sa v predĺžení

Chicago Cubs sa po dlhých 108 rokoch stali šampiónmiChicago Cubs sa po dlhých 108 rokoch stali šampiónmi Zdroj: MLB.com

CLEVELAND - Bejzbaloví králi sú z Chicaga, stali sa nimi hráči doteraz o niečo menej úspešného klubu Cubs, ktorý na titul v MLB čakal dlhých 108 rokov. V rozhodujúcej siedmej partii Svetovej série zvíťazili Cubs v Clevelande 8:7 po 10. zmene a 4:3 celkovo. Po štyroch zápasoch pritom zaostávali 1:3, ale nadýchli sa k šnúre troch výhier a obrat dokonali na ihrisku súpera, čo sa naposledy podarilo v roku 1979 Pittsburghu. Iba šesť klubov MLB sa stalo šampiónom z manka 1:3.

"Stalo sa to, stalo sa to, Chicago! Dokázali sme to, sme svetoví šampióni. Nemôžem tomu uveriť," tešil sa na smútiacom Progressive Fielde hráč prvej méty Anthony Rizzo a starostlivo si schoval poslednú loptičku súboja po vyoutovaní súpera. Nechýbalo veľa a všetko mohlo byť naopak. Hostia po šiestej zmene viedli o dtri body 6:3, ale indiáni v ôsmej vyrovnali zásluhou Rajaia Davisa. Rozuzlenie drámy oddialil v 10. extra zmene dážď, 17 minút sa nehralo. Viac šťastia priniesol Cubs, za ktorých zabodovali Ben Zobrist a Miguel Montero. "Najlepšia dažďová prestávka všetkých čias," ocenil Rizzo priazeň zhora. 

Zobrist vlani oslavoval titul s Kansas City a v stredu ho vyhlásili za najužitočnejšieho hráča finálovej série. 

"Tento zápas bol bitka sama o sebe. Úder za úder, každý dal do neho svoje srdce. Indiáni sa nevzdávali. Nemôžem tomu uveriť, že sme pre klub získali trofej po 108 rokoch," povedal s 10 odpalmi hrdina série. Na Wrigley Field ho priviedol Theo Epstein, ktorý v roku 2004 zostavil majstrovský tím Bostonu. Red Sox vtedy ukončili 86-ročný pôst. 

Obaja finalisti sa usilovali o tretí titul, Indians o prvý po 68 rokoch, Cubs naň čakali ešte o 40 rokov dlhšie. Siedmy zápas Svetovej série sa hral 37. raz v histórii súťaže. Naposledy v ňom v roku 2014 San Francisco zdolalo Kansas City. Cubs zvládli siedmy zápas jesennej klasiky prvý raz vo svojej histórii, predchádzajúce dva pokusy im nevyšli. Bejzbalový Cleveland akoby zaplatiť daň za obrat Cavaliers z 1:3 vo finále tohtoročného play-off basketbalovej NBA s Golden State. "Bolí to a bude to ešte dlho bolieť, nie sme z ocele. Ale chlapci môžu chodiť so zdvihnutými hlavami, pretože na ihrisku nechali všetko," povedal manažér Indians Terry Francona. 

Chicago Cubs sa po Galéria fotiek (2) Zdroj: MLB.com

Cubs sa tretím titulom vyrovnali mestskému rivalovi White Sox, ukončili najdlhšie čakanie na prvenstvo v histórii bejzbalovej MLB. 

"Nad čím premýšľam? Nad miliónmi ľudí, ktorí tento klub za všetky tie roky milovali a podporovali," konštatoval majiteľ majstrovského klubu Tom Ricketts, ktorého rodina kúpila Cubs v roku 2009. Medzi prvými gratulantmi nechýbal prezident USA Barack Obama. "Naozaj sa to stalo: Cubs vyhrali Svetovú sériu. Ani tento Chicagčan z južnej strany tomu nemôže uveriť. Žeby chceli prísť do Bieleho domu ešte pred tým, ako odídem?" napísala hlava štátu na twitteri. 

Cleveland Indians - Chicago Cubs 7:8 po 10. zmene - konečný výsledok série: 3:4, titul získali Chicago Cubs

Viac o téme: Cleveland Indians Chicago Cubs Terry Francona
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: MLB.com
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články