Plzeň podpísala slovenského reprezentanta: V tíme sme si ho jednoznačne chceli nechať

Tomáš HrnkaTomáš Hrnka Zdroj: hcskoda.cz

PLZEŇ - Slovenský hokejista Tomáš Hrnka predĺžil spoluprácu s českým extraligistom HC Škoda Plzeň. Dvadsaťštyriročný útočník, ktorý bude reprezentovať svoju krajinu aj na nadchádzajúcom Nemeckom pohári v Augsburgu, presvedčil trénerov počas dvojmesačnej skúšky a s vedením klubu sa dohodol na zmluve do konca prebiehajúceho ročníka.

"Tomáš Hrnka zostane v našom tíme do konca sezóny. S výkonmi mužstva sa zdvihol aj jeho výkon. Je to pracovitý hráč, ktorý plní úlohu, ktorú od neho chceme. V situácii, v ktorej nie je isté, kedy sa vráti Ryan Hollweg, sme sa jednoznačne zhodli, že si Tomáša chceme nechať," uviedol na adresu Hrnku pre klubový web športový manažér HC Škoda Tomáš Vlasák.

Hrnka prišiel do Plzne tesne pred štartom ročníka, pričom pred riadnou zmluvou uzatvoril s klubom dva skúšobné mesačné kontrakty. V 17 zápasoch sezóny nazbieral štyri kanadské body za tri góly a jednu asistenciu. Predtým obliekal v najvyššej slovenskej súťaži dresy materskej Nitry a Košíc, s ktorými získal dva majstrovské tituly. Na konte má 16 štartov v národnom tíme (2 góly), predstavil sa aj na májových MS v Petrohrade, hoci si atmosféru šampionátu užil pre zranenie ramena iba pár dní.

Viac o téme: HC Škoda Plzeň Tomáš Hrnka
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: hcskoda.cz
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články