VIDEO Česi na úvod Karjala Cupu deklasovali Švédsko, Rusi v závere prevalcovali domácich Fínov

Gólové oslavy českých hokejistovGólové oslavy českých hokejistov Zdroj: cslh.cz/Aleš Krecl

PLZEŇ/HELSINKI - Českí hokejisti úspešne vstúpili do bojov na turnaji Karjala Cup, keď vo štvrtkovom stretnutí v Plzni zdolali Švédsko 6:3. O výsledku rozhodol úvod tretej tretiny, v ktorom domáci zvýšili svoj náskok na rozdiel troch gólov.

Ideálny začiatok majú za sebou aj Rusi. Tí zvíťazili v Helsinkách nad domácim Fínskom jednoznačne 5:1, keď štyri góly strelili v záverečných dvadsiatich minútach.

Rusko - Fínsko 5:1 (1:0, 0:1, 4:0)
Góly: 14. a 53. Golyšev, 50. Svetlakov, 59. Gusev, 60. V. Tkačov - 32. M. Aaltonen

Česko - Švédsko 6:3 (2:1, 1:1, 3:1)
Góly: 24. a 41. Radil, 1. Jeřábek, 10. Jarůšek, 49. Jan Kovář, 60. Kubalík - 17. Gynge, 38. J. Lundqvist, 53. Zackrisson