Good Angels dostali v Turecku tvrdú lekciu: O debakli Košičaniek rozhodla už prvá štvrtina!

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: fibaeurope.com

ISTANBUL - Basketbalistky Good Angels prehrali vo svojom druhom zápase D-skupiny Európskeho pohára FIBA na palubovke tureckého tímu Yakin Dogu Üniversitesi 46:70. O víťazovi rozhodla prakticky už prvá štvrtina, ktorú Košičanky prehrali o trinásť bodov (5:18). Hráčky trinásťnásobného slovenského majstra sa v EP FIBA najbližšie predstavia v stredu 9. novembra na palubovke gréckeho družstva Olympiakos Pireus.

V tureckom Istanbule na seba narazili tímy, ktoré vo svojich prvých zápasoch zvíťazili. Už úvodné minúty naznačili, kto môže pomýšľať na triumf aj v druhom zápase. Hráčky domáceho tímu rýchlo viedli 4:0, následne aj 7:0 a do 5. minúty narástol náskok tureckého tímu až na trinásť bodov - 13:0. Až za tohto stavu sa Košičanky prvýkrát presadili, keď v polovici prvej štvrtiny Žirková premenila jeden z dvoch trestných hodov. Košičanky sa v úvodnej štvrtine dopúšťali mnohých chýb a zvyšovanie bodového odstupu domácich pribrzdili až striedania. Hostky prvú štvrtinu aj tak prehrali o priepastných trinásť bodov (18:5).

Aj druhá časť bola v réžii hráčok Yakin Dogu. Bálintovej trojka síce na chvíľu oživila nádej Košičaniek na lepší výsledok (21:12), ale hráčky tureckého družstva naďalej kontrolovali hru a udržiavali si pohodlný náskok. Aj preto vyznel prvý polčas jednoznačne v ich prospech - 30:16.

Snahu Košičaniek o zdramatizovanie zápasu domáce hráčky otupili v tretej časti. Naďalej si udržiavali pohodlný náskok, naopak Košičanky nevedeli nájsť účinný recept na výrazné zdramatizovanie skóre. V záverečnej časti sa zápas už iba dohrával a hráčky tureckého družstva v nej ešte zvýšili svoj náskok. Slovenský tím si z Turecka odniesol vysokú prehru rozdielom 24 bodov.

Yakin Dogu Üniversitesi (Tur.) - Good Angels Košice (SR) 70:46 (18:5, 12:11, 14:12, 26:18)
Najviac bodov domácich: Carsonová 16, A. Robinsonová 15 (13 doskokov), E. Eldebrinková 10
Zostava a body Košíc: Bálintová 6, Oblaková a Jurčenková po 4, Kupčíková a Stehlíková po 2 (Baughová 12, Allenová 9, Žirková 5, Janoščíková 2, D. Baburová 0)
TH: 22/18 - 7/2, fauly: 13 - 21, trojky: 4 - 2

Aluinvent DVTK Miškovec (Maď.) - Olympiakos Pireus (Gréc.) 60:61 (13:16, 17:16, 15:16, 15:13)