Na jeho adresu smerovala hora komplimentov: Slovenský kanonier zaberá v NHL na plný plyn

Corey Crawford vypichuje hokejkou puk z blízkosti bránky
Corey Crawford vypichuje hokejkou puk z blízkosti bránky

CHICAGO - Slovenský útočník Marián Hossa a kanadský brankár Corey Crawford majú najväčšiu zásluhu na víťazstve hokejistov Chicaga nad Coloradom (4:0) vo štvrtkovom zápase NHL. Hossa strelil dva góly a Crawford predviedol 38 zákrokov, čím si pripísal druhý shutout v ostatných troch dueloch. Prvou hviezdou zápasu sa stal práve Crawford, hneď za ním nasledoval Hossa. Chicago ťahá šnúru štyroch víťazstiev a v Západnej konferencii sa s 15 bodmi dotiahlo na vedúci Edmonton.

"Je fantastický, pokojný, výnimočný, nevie, čo je to frustrácia," ocenil výkon brankára Crawforda dvojgólový strelec Hossa na webe NHL. "Cítim sa výborne. Mám pocit, že som veľmi dobre čítal hru," odpovedal Crawford.

"Keď na začiatku sezóny strelíte pár gólov, upokojíte sa a zrazu ide všetko ľahšie. Nemusíte sa nútiť do vecí a koncovky akcií zrazu vyzerajú jednoducho. To je presne to, čo sa teraz deje," uviedol Marián Hossa na webe denníka Chicago Tribune. "Vôbec to nevyzerá tak, že je niekedy na ľade pomalší. Jeho zakončenie bolo na pohľad veľmi pekné," pochválil Hossu tréner Blackhawks Joel Quenneville za prvý gól. Za skvelými výkonmi slovenského krídelníka, ktorý je po českom obrancovi Michalovi Rozsívalovi druhým najstarším hráčom Chicaga, je aj dlhší oddych po uplynulej sezóne. "Čierni jastrabi" nezvyknú končiť sezónu skoro, ale v minulom ročníku sa lúčili už v 1. kole play-off po tesnej prehre s hráčmi St. Louis Blues (3:4 na zápasy). 

"Mal som trochu dlhšie leto a vyplatilo sa mi to. Telo už potrebovalo dlhšiu prestávku. Teraz sa cítim dobre a chcem, aby mi to vydržalo čo najdlhšie. Korčuľujem s rozumom, mám často puk na hokejke. Vtedy sa hrá lepšie, dá sa viac ovplyvňovať dianie na ľade," skonštatoval Marián Hossa, ktorý bol v septembri jednou z opôr výberu Európy na nečakanej ceste do finále Svetového pohára v Toronte. Hossa tvrdí, že dôležitú úlohu v jeho súčasnej hernej pohode má aj pokorenie hranice 500 strelených gólov v NHL. Bremeno zodpovednosti z prekonania historického míľnika z neho spadlo 18. októbra, keď svoj strelecký súčet v tzv. regular season pôsobivo zaokrúhlil v súboji proti Philadelphii. "Odvtedy sa pokojne môžem koncentrovať na každý zápas a nezamestnávať svoju myseľ tým, kedy to už konečne príde, aké ceremónie ma potom čakajú. Bolo to všetko pekné, ale teraz sú to už len silné spomienky," vysvetlil Marián Hossa. 

Jeden z posledných mohykánov česko-slovenskej ofenzívnej hokejovej školy v NHL Hossa má v zámorí stále výbornú reputáciu. Jeho obojsmerná hra, využiteľnosť v presilovkách aj oslabeniach, či osobnostné predpoklady na ľade aj mimo neho sú pre mužstvo jedného z kandidátov na Stanleyho pohár naďalej nenahraditeľné. To všetko napriek tomu, že v januári dovŕši už 38 rokov. "Hossa už viac nebude mať 25, možno už ani nezažije 30-gólový súťažný ročník. Niet však pochýb o tom, že túto sezónu začal veľmi dobre. Možno mu pomohol 500. gól v NHL, možno naňho priaznivo zapôsobilo pokojné predsezónne obdobie. Nech je dôvod akýkoľvek, Hossa sa na ľade stále parádne vlní," uznanlivo napísal portál csnchicago.com. "Jeho hra je stále výnimočná. Momentálne hrá s veľkým sebavedomím," vystrúhal Hossovi poklonu kapitán Chicaga Jonathan Toews na webe denníka Chicago Sun Times. 


Tagy: Jonathan Toews Marián Hossa Corey Crawford Chicago Blackhawks Joel Quenneville

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA, Video: nhl.com

DISKUSIA