VIDEO Inter odvrátil senzáciu a zničil súpera, Juventus aj AC s výhrami vonku

Mauro Icardi oslavuje gólMauro Icardi oslavuje gól Zdroj: SITA/AP

MILÁNO - Posledné Crotone bolo blízko k senzácii, keď až do 83. min hralo s domácim Interom bez gólov, v dueli na San Sire napokon domáci zvíťazli 3:0. V 84. min otvoril skóre stretnutia Ivan Perišič. O štyri minúty neskôr úspešne pokutový kop Mauro Icardi a ten istý hráč strelil v nadstavenom čase aj tretí a posledný gól zápasu.

Futbalisti lídra Serie A Juventusu Turín zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 12. kola najvyššej talianskej súťaže vo Verone nad miestnym Chievom 2:1. "Stará dáma" sa ujala vedenia v 53. min gólom Maria Mandžukiča, ale o 13 minút neskôr vyrovnal po faule Stephana Lichtsteinera z pokutového kopu 37-ročný kanonier Sergio Pellissier. Víťazstvo úradujúceho talianskeho majstra zabezpečil v 75. min technickou strelou z priameho kopu spoza šestnástky Miralem Pjanič.

Rovnakým výsledkom ako "Juve" triumfovali aj futbalisti AC Miláno na pôde predposledného Palerma. Skóre stretnutia otvoril v 15. min po chybe brankára domácich Josipa Posavca krídelník "rossoneri" Suso, ale v 71. min sa dostal za chrbát milánskych obrancov Ilija Nestorovski a zblízka nekompromisne vyrovnal. Spasiteľom "červeno-čiernych" sa stal najlepší strelec Serie B v uplynulej sezóne Gianluca Lapadula, ktorý na ihrisko prišiel v 79. min, keď nahradil Carlosa Baccu. Lapadula o tri minúty neskôr efektnou pätičkou usmernil Susovu strelu za chrbát bezmocného brankára Posavca a stanovil konečný rezultát duelu. Klub AC Miláno je so ziskom 25 bodov v neúplnej tabuľke 12. kola Serie A na druhom mieste. Na prvý Juventus má odstup 5 bodov. Tretí je AS Rím s 23 bodmi a od 20.45 h odohrá na domácom štadióne stretnutie proti FC Bologna.

Futbalisti Empoli na súperovej pôde zdolali hráčov Pescary jednoznačne 4:0. Hostia pritom v doterajších jedenástich kolách Serie A dokázali streliť iba dva góly. O nedeľňajší triumf v Pescare sa postarali jedným presným zásahom Manuel Pucciarelli a Riccardo Saponara, dvakrát skóroval Massimo Maccarone.

Tím AS Rím sa večer vrátil na druhú priečku pred AC Miláno prostredníctvom pohodlného domáceho triumfu 3:0 nad Bolognou, hetrikom sa blysol Egypťan Mohamed Salah.

AS Rím - Bologna 3:0 (1:0)
Gól: 13., 62. a 71. Salah

Chievo Verona - Juventus Turín 1:2 (0:0)
Góly: 66. Pellissier (z pok. kopu) - 53. Mandžukič, 75. Pjanič

Palermo - AC Miláno 1:2 (0:1)
Góly: 72. Nestorovski - 15. Suso, 82. Lapadula