VIDEO Na Svatoša sa spomínalo aj v NHL: Jediný gól najväčšej hviezdy patril iba jemu

Pred zápasom si uctili Mareka SvatošaPred zápasom si uctili Mareka Svatoša Zdroj: nhl.com

ST. LOUIS - Nezabudli na neho! V nedeľu zasiahla celý hokejový svet smutná správa o úmrtí bývalého slovenského reprezentanta a kanoniera NHL Mareka Svatoša. Tridsaťštyriročného hokejistu si uctili pred zápasom St. Louis - Colorado.

Prítomní minútou ticha spomínali na zosnulého útočníka Mareka Svatoša, ktorý zomrel v sobotu v mladom veku. "Dámy a páni, včera v Colorade zomrel bývalý útočník Avalanche Marek Svatoš. Prosím, uctime si ho minútou ticha ako podporu Svatošovej rodine a organizácii Colorada," povedal hlásateľ na štadióne St. Louis.

 


Môže vás zaujímať: Toto VIDEO vás rozplače: Hviezda NHL si chce uctiť pamiatku zosnulého SvatošaNezabudol na neho ani kamarát a exspoluhráč Matt Duchene, ktorý je momentálne najväčšou hviezdou Colorada. Ešte pred zápasom sa pre internetový podcast Avalanche vyjadril: Dnes by som veľmi rád chcel streliť gól. Venoval by som ho totiž Markovi Svatošovi." A to sa mu aj podarilo. Jediný presný zásah Colorada smeroval z jeho hokejky.

Na už zosnulého hokejistu si zaspomínal aj legendárny Joe Sakic. Ten strávil v Colorade celú kariéru, počas ktorej bol v šiestich sezónach spoluhráčom Svatoša. Viackrát spolu nastupovali v jednej formácii. "Celá organizácia Colorada Avalanche je extrémne zarmútená správou o úmrtí Mareka Svatoša. Bol veľkým človekom, talentovaným hokejistom a skvelým tímovým hráčom. Naše myšlienky a modlitby smerujeme k jeho manželke, deťom a blízkej rodine," citovala Sakica oficiálna stránka denverského klubu.

Podľa stránky Eurolanche sa Svatoš predávkoval liekmi a došlo k zástave srdca. Bez známok života ho našla jeho manželka Diana, s ktorou žil v Denveri aj s dvomi deťmi.

Viac o téme: Colorado Avalanche Marek Svatoš
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: nhl.com; VIDEO: nhl.com
  • Zdroj: športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy